JUAN SOLO Tom: 1-2 Spluwysyn / Psy Władzy

Juan Solo - cover

Porzucony dzikim psom na pożarcie, wychowany z lufą rewolweru w ustach zamiast smoczka i otoczony opieką karła transwestyty, Juan Solo zdecydowanie nie miał łatwego dzieciństwa.
Rodzinne Huatulco przyjmuje jednak Juana z otwartymi ramionami i choć nie rozpieszcza go, uczy go przeżycia. Od wczesnych lat, Juan rozwija talent do bezmyślnej zbrodni, która w jego mniemaniu jest szczeblem na drabinie uznania i pozycji społecznej wśród przeżartego korupcją społeczeństwa.

„Scream” prezentuje „Juan Solo”, kolejne dziecko wyobraźni Jodorowskiego.

Historię o ludzkiej naturze, pewnie też o przebaczeniu, ale na pewno o mroku jaki kryje się w duszy każdego człowieka. Ten okrutny świat nie pozostawia złudzeń, a człowiek jest narzędziem w rękach pieniędzy. Jodorowsky nie waha się nawiązać do mitologii greckiej czy Nowego Testamentu, żeby przedstawić mechanizmy, które kierują naszymi poczynaniami. Nadaje to opowieści uniwersalny wymiar w którym możemy odnaleźć refleksję nad kondycją człowieka we współczesnym świecie oraz pytanie, czy można uniknąć tragedii, do której prowadzi nas przeznaczenie?

Symboliczny język Jodorowskiego w połączeniu z dynamicznymi i sugestywnymi rysunkami Bessa, tworzą opowieść, która zadowoli każdego miłośnika powieści graficznej.

 

Scenariusz: Alejandro Jodorowsky
Rysunki:
Georges Bess
Format:
24 x 32 cm
Strony:
120
Oprawa:
twarda
ISBN: ISBN – 978-83-941801-4-0

Data premiery: 03.10.2015

 

Recenzje:

http://ksiazki.onet.pl/recenzje/juan-solo-i-castaka-alejandro-jodorowsky-recenzja/ed8rvk

http://gitararysowane.pl/juan-solo-t-1-2-spluwysyn-psy-wladzy/

http://www.dzikabanda.pl/literatura/komiks/juan-solo-1-spluwysynpsy-wladzy-morderca-wyrzutek-swiety-recenzja/

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/juan-solo/1/recenzja2

Przykładowe plansze:

Juan Solo - p1Juan Solo - p2Juan Solo - p3Juan Solo - p4Juan Solo - p5