News – Archiwum 2019

kreska

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt
🎄⭐️🎀☃️🎁❄️🐟📯💝

x-mas wesolych swiat

kreska

Zapraszamy 21 grudnia do Centrum Komiksu. Będziemy tam razem z Piotrem Kowalskim, autorem Badlands. Godzina 11:00.

badlands centrum komiksu

kreska

Recenzja „Predator: Łowcy” tomy 1 i 2 na Filmozercy.com
Zapraszamy do lektury

więcej

Predator Hunt2 - cover new

kreska

Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska w Katowicach i Wrocławiu w ubiegły weekend. Super pogadać z Fanami o życiu i komiksach !

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek, w Komikslandii w Warszawie, od godz 16.00 czekamy na Was wraz z Piotrem Kowalskim, autorem Badlands. Zapraszamy.

badlands zapowiedz

kreska

…a Tych fanów komiksów i powieści graficznych, którym bliżej na Górny, niż Dolny Śląsk, zapraszamy do katowickiego Spodka, na Śląskie Targi Książki. Czekamy na Was od piątku do niedzieli.

więcej…

kreska

Wszystkich fanów komiksu, a także tych poszukujących wspaniałych prezentów dla swoich bliskich- zapraszamy na stoisko nr 107 we wrocławskiej Hali Stulecia podczas WTDK. Czekamy na Was od piątku, na wspólnym stoisku z Timofem.

więcej…

kreska

MistyMission - cover popr

„…zdecydowanie lektura poruszająca. Historyczna fabuła wyrwana z politycznie poprawnych uwarunkowań i zachwycająca oko precyzyjnie ukazanymi „stalowymi ptakami”, tnącymi niespokojne niebo nad Wietnamem…” – Tomek Nowak ocenił 9/10 w serwisie IGN Polska – Komiks.

więcej w linku

kreska

„Alejandro Jodorowsky wielokrotnie zapewniał, że epizod z psychodelikami już dawno za nim. Po przeczytaniu „Showman Killer” nie jestem do końca tego taki pewny.” tymi slowami Antoni Kruk zaczyna swoja recenzję o Showman Killerze.

więcej w linku

kreska

AliensResist - cover

Z okładki albumu “Aliens: Opór” patrzą na nas dwie zdeterminowane kobiety. To Amanda Ripley oraz Zula Hendricks, których celem jest pogrążenie Weyland-Yutani i

Zobacz więcej

kreska

TerminatorSW - cover

„…Zatem “Sector War” ostatecznie okazuje się bardzo przyjemną lekturą zachowującą ducha pierwowzoru i umiejętnie do niego nawiązującą. Życzyłbym sobie aby Wood, na wzór swojej przygody z serią ”Aliens”, w dalszym ciągu poszerzał uniwersum “elektronicznego mordercy”… tak pisze Paweł Deptuch o Terminatorze – Sector War :-)

http://dzikabanda.pl/…/terminator-sector-war-solidny-sideq…/

kreska

Alien3 - cover

Paweł Deptuch na Dzika Banda o niezrealizowanym scenariuszu Alien 3 😉
http://dzikabanda.pl/…/alien-3-niezrealizowany-scenariusz-…/

kreska

„Tryptyk „Misty Mission” to naprawdę solidne rzemiosło – tak w warstwie narracyjnej, jak i wizualnej – będące przy tym metaforyczną (znacząca rola tytułów poszczególnych epizodów cyklu) opowieścią o przyjaźni, bohaterstwie, ofiarach wojny i nieuchronnym końcu marzeń. Mówiąc krótko: Kœniguer nie zaniża lotów.”
Takie są wnioski Przemka Pieniążka po lekturze „Misty Mission”. Poniżej cała recenzja. :-)

http://artpapier.com/index.php…

MistyMission - cover popr

kreska

TerminatorSW - cover

„”Terminator. Sector war” to prosta historia nieprzeładowana dialogami, w której czuć klimat filmów akcji z lat 80. Momentami naiwna, ale trzyma w napięciu i robi świetny użytek z licencji „Terminatora”. Spodziewałem się odcinania kuponów od popularności filmowej sagi, a wyszedł z tego bardzo udany one-shot zamknięty w twardej oprawie. Jest brutalnie, efektownie i bez drugiego dna, czyli tak, jak być powinno.”
Tak pisze Antoni Kruk o naszym Terminatorze: Sector War :-)

https://ksiazki.wp.pl/terminator-sector-war-polowanie-w-sta…

kreska

Alien3 - cover

„Alien 3” Gibsona to intrygująca opowieść, która w nie do końca udany sposób wciąga do obsady postaci z filmu. Komiks jest bez wątpienia pozycją obowiązkową dla fanów filmów „Obcy”, a szczególnie tym, którym trzecia część nie przypadła do gustu. Tutaj mamy bowiem do czynienia z zupełnie inną perspektywą. Lepszą? Gorszą? Warto przeczytać i samemu postawić wyrok.

więcej w linku

kreska

„Co najbardziej urzeka w „Żywej śmierci” to przytłaczająca aura tajemniczości i powolne odsłanianie kart. Choć to dość prosta historia i niby wiemy, gdzie to wszystko zmierza, to koniec końców finał pewnie niejednego zbije z tropu.”
Kolejna recenzja „Żywej Śmierci”   więcej…

LaMortVivante - cover

kreska

Paweł Ciołkiewicz na łamach Esensja.pl recenzuje „Żyjącą Śmierć”

więcej…

kreska

„…Już z pierwotnych zapowiedzi serii jasno wynikało, że finał serii Fire And Stone będzie raczej krótki. Miał to być zeszyt liczący nieco ponad 40 stron. Tymczasem Scream Comics zaserwował nam tomik liczący stron 80. Zacnie, choć wciąż pachnie malizną…” – Tomek Nowak podsumowuje w recenzji finał serii „Fire and Stone”. więcej…

prom omega - cover

kreska

„…Mając za sobą lekturę kilku erotycznych albumów Milo Manary, nie spodziewałem się po pierwszym tomie Giuseppe Bergmana tego, co zaproponował autor. Nie chodzi nawet o brak erotyki, bo ta w albumie gdzieś się pojawia, choć nie jest dla niego kluczowa. Chodzi raczej o zarówno społeczny, jak i ezoteryczny wydźwięk tej historii. Weneckie przygody mogłyby równie dobrze wyjść spod pióra Jodorowskiego!…” – kolejna recenzja na IGN Polska – Komiks 😍

kreska

Od 24 pażdziernika zapraszamy na 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2019 do odwiedzenia naszego stoiska (Stoisko A71)!
Na targach pojawią się nasze październikowe nowości :-)
– Alien 3
– Aliens – Opór
– Terminator – Sector War

targiksiazki2019_600x222_thb_106085

kreska

Przemek Pieniążek na łamach Dwutygodnik kulturalny „artPAPIER” pisze o „Odysejach Inicjacyjnych” Milo Manary. więcej…

manara - odyssees - cover

kreska

… „Album Benoît Peetersa i François Schuitena na pierwszym, podstawowym poziomie jest sprawnie napisaną opowieścią z pogranicza fantastyki, którą znakomicie się czyta.(..) Od strony graficznej (…) to majstersztyk. Od pierwszych stron „Urbikandyjska gorączka” zachwyci Was zaplanowany z chirurgiczną precyzją i bogatymi w detale kadrami. Jeśli można je do czegoś porównać, to do stylu Andreasa z jego najlepszych czasów. Ale to co Andreas robił wspaniale, Schuiten potrafi zrobić jeszcze lepiej.”
To tylko MAŁY fragmencik, recenzji Marcin Kaminski na Kamień z serca o „Gorączce Urbikandyjskiej’ więcej…

Goraczka urbikandyjska - cover

kreska

„…To inteligentna opowieść fantastyczna, w której przygoda miesza się z melodramatem, a całość przedstawiono w konwencji wiktoriańskiej opowieści grozy.(…) Varandzie udało się wykreować sugestywny, hipnotyczny wręcz świat, gdzie nowoczesna technologia miesza się z wiktoriańską scenografią i kostiumami. Osiągnięcie tego efektu, który docenią miłośnicy kreski Andreasa, kosztowało Varandę cztery lata pracy, ale jej efekt jest zachwycający. Tak Marcin Kamiński pisze na łamach Kamień z serca o „Żyjącej Śmierci” więcej…

LaMortVivante - cover

kreska

„…Seria #Aliens od dawna już rozrosła się w wielkie drzewo, którego gałęzie sięgają w najróżniejsze strony. Jednym z wyraźnie zarysowanych od samego początku kierunków jest pytanie o istotę człowieczeństwa. I w tę właśnie stronę podążył piszący serię Bunt Brian Wood…” – Tomek Nowak o pierwszym tomie miniserii „Bunt”. więcej…

Aliens Def1 - cover

kreska

„…Legenda Białego Lamy jest solidną kontynuacją pierwotnego cyklu. Nie pozbawiona wad, jednak wciąż to całkiem ciekawa lektura. Nie tylko dla fanów Jodorowsky’ego. Jak zwykle w przypadku oficyny Scream, komiks został wydany bardzo porządnie – w powiększonym formacie, twardej oprawie i na niezłej jakości papierze…” – IGN Polska dało 7 na 10. więcej…

Legenda Bialego Lamy

kreska

Ponieważ, po długim oczekiwaniu, we Francji ukazał się drugi tom to warto przypomnieć o godnej kontynuacji wyjątkowego filmu, o której napisała redakcja IGN Polska:
„…zapowiada cykl, który może się rozwinąć w coś bardzo udanego. Fani Jodorowsky’ego – zarówno jego filmów, jak i komiksów – powinni być usatysfakcjonowani…”. więcej…

Synowie El Topo

kreska

„…finał tego epizodu pozwala przypuszczać, że w kolejnym tomie również nie będziemy narzekać na brak wrażeń…” – Przemek Pieniążek recenzuje dla Dwutygodnik kulturalny „artPAPIER” drugi tom serii „Predator: Łowcy”. więcej…

Predator Hunt2 - cover new

kreska

Dziękujemy wszystkim, którzy tak tłumnie odwiedzili stoisko Scream-u podczas weekendowego MFKiG w Łodzi. Jako wydawnictwu o łódzkich korzeniach, było nam podwójnie miło, gościć Was w Naszym rodzinnym mieście.

Gratulacje i podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy za wysiłek by impreza się udała. Dla fanów komiksu, gier i popkultury za to, że Wam się „chciało” i dotarliście na imprezę: zarówno znad morza i jezior, jak i z gór. I z Wielko- i Małopolski. I z Berlina i z Dublina.

Zgodnie z obietnicą złożoną wcześniej: jesteśmy w kontakcie z Jodorowskim i jak tylko zdrowie Mistrzowi dopisze, a obowiązki (w ten weekend musiał być na retrospektywie swoich filmów w Paryżu) pozwolą – odwiedzi on Polskę w przyszłym roku.

Dzięki!

kreska

Zapraszamy do odwiedzenia nas (stoisko 6) na 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Na stoisku będzie podpisywał dla Was komiksy Michel Koeniguer :-). Poniżej podajemy godziny:
sobota 28.09.2019
12.00-13.30
14.30-17.00
18.00- 20.00

niedziela 29.09.2019
10.00-12.00
15.15-16.00

koeniguer + okladki

kreska

Zapraszamy już za tydzień. Stoisko nr: 6!

mfkig 2019

kreska

Przy okazji albumów “Bunt” i “Dead Orbit” pisałem, że ciekawe opowieści o Alienach pojawiają się raczej nieczęsto, a te dwa wymienione są wyjątkiem od reguły. Ale Scream Comics mówi: “przytrzymaj mi piwo” i wydaje “Z prochu w proch”, kolejną dość interesującą i próbującą wyjechać z kolein historię.  więcej

AliensDustToDust - cover

kreska

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że zdecydowana większość komiksów z serii “Aliens” to opowieści robione na jedno kopyto, takie guilty pleasure dla fanów filmowej serii, którzy nie potrafią żyć bez fallicznych stworów wymyślonych przez H.R. Gigera. Pomimo różnych prób i podejść stały czytelnik zawsze wie jak się one skończą, czego się spodziewać, w jakim momencie nastąpi “zwrot akcji”. Czasem pojawiają się wyjątki, jak np. “Aliens: Bunt” Briana Wooda, czy teraz “Aliens: Dead Orbit” Jamesa Stokoe’a. więcej

AliensDeadOrbit - cover

kreska

*** przedsprzedaż wrześniowych nowości ***

Na www.captainhook.pl rozpoczęliśmy przedsprzedaż wrześniowych premier. Zapraszamy.

nowosci wrzesnia

kreska

„Zgodnie z tytułem w „Pin-Up Wings”, obok przepięknych kobiecych portretów (dokumentujących zmieniające się trendy w modzie), znajdziemy także pieczołowicie narysowane modele najróżniejszych samolotów takich jak Mustang, Spitfire, Tomahawk, Wildcat, Liberator, Seafury, Epsilon, Warhawk czy Corsair. Fantastyczne kompozycje przestrzenne oraz intensywność kolorów (mój faworyt: rozkładówka z dwoma mknącymi Thunderbirdami na tle krystalicznie czystego nieba z modelką na pierwszym planie) robią niesamowite wrażenie.” Tak pisze Przemek Pieniążek o „Pin-Up Wings” więcej

PinUpWings - cover

kreska

„Ja, Smok. Saga” – niespełna dwustustronicowy wolumin zwieńczony galerią szkiców, zwięzłym leksykonem postaci oraz harmonijkową rozkładówką z panoramicznym, zbiorowym portretem uczestników wydarzeń – to nie lada gratka zarówno dla miłośników talentu argentyńskiego artysty, jak i dla pasjonatów epickich opowieści fantasy.
Cała recenzja Przemka Pieniżąka poniżej więcej

MoiDragon - cover

kreska

Już jutro startują Kieleckie Prezentacje Komiksowe w hali na Zbożowej 4. Zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska!
więcej na: http://www.zenit-admin.ogicom.pl/KPK/kpk_strona.htm

PLAKAT_KPK_maly

kreska

Już są 😉
W najlepszych księgarniach komiksowych i internetowych.
Zapraszamy również na www.captainhook.pl

nowości sierpnia

kreska

20.lipca. Apollo 11- 50.Rocznica lądowania człowieka na Księżycu!

Szanowni Fani komiksu i aeronautyki! Z okazji 50-tej rocznicy lądowania na Księżycu i Scream dołącza się do upamiętnienia obchodów tego wydarzenia. Z tej okazji- 20.07 premiera „FIRST MOON” z kolekcji „Kokpit”. Historia kosmicznej rywalizacji amerykańsko-radzieckiej zakończona „największym krokiem ludzkości”. Wydanie limitowane w obwolucie – 500 egz.

f1 f2 f3 f1

kreska

„Złoto i krew” to pasjonująca opowieść o przyjaźni, miłości oraz wielkiej przygodzie rozgrywającej się na tle działań wojennych. Mamy tu wszystko czego potrzebuje dobra historia. Dwóch wyrazistych, różniących się od siebie bohaterów, którzy ponad wszystko cenią sobie swoją przyjaźń, rzuca się w wir szaleńczych przygód…
Tak Paweł Ciołkiewicz pisze o naszym „Złocie i krwi”

recenzja —>

kreska

Ostatnia czerwcowa premiera: Dekalog tomy 5-6.Wydanie limitowane wzbogacone o dodatkowe materiały z tomu 11 wydania francuskiego. Już w księgarniach! Zapraszamy.

dekalog

kreska

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas GDAKA, a także tych, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu! Miejsca na komiksy Screa,u było mało bo Lord V. zajął sporo przestrzeni ale wspólnie z Nim daliśmy radę! Niech moc (szmoc) będzie z Wami! I do zobaczenia za tydzień!

vader

kreska

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska na Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK / Gdańsk Comic Book Meetings GDAK‚u

gdak

kreska

Wszystkim dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Warsaw Comic Con

comic

kreska

Feralny Major i jego ferajna już na stoisku Scream :-)
Zapraszamy na Warsaw Comic Con!

majoro

kreska

„Pierwszy tom serii „The Dream” intryguje i sprawia, że chciałoby się jak najszybciej sprawdzić co będzie dalej. Tym bardziej, że zakończenie jest na tyle otwarte, że trudno wykluczyć jakikolwiek wariant. (…) „The Dream” to intrygująca i bardzo tajemnicza opowieść. Jean Dufaux stworzył dość mroczny scenariusz, w którym realizm przeplata się z elementami okultystycznymi.” Tak Paweł Ciołkiewicz pisze o The Dream na łamach Esensja.pl

recenzja

kreska

Ledwo zdążyliśmy dzisiaj chwilę odpocząć, a tu znów zapraszamy do spotkania z nami! :-)
W ten weekend na Warsaw Comic Con :-)
Gorąco zapraszamy i do zobaczenia!!!

900x507_450

kreska

Wszystkim baaaardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Komiksowa Warszawa 2019.

waw1 waw2

kreska

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas Komiksowa Warszawa 2019 :-)
Naszym gościem będzie Michel Koeniguer, twórca wydanego przez nas Bomb Road

kw 2019 michel Koeniguer

kreska

18 maja 2019 Scream pomógł w organizacji XI Spartakiady Oyama Karate Dzieci i Młodzieży.

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie!!! 😉

nagroda

więcej…

kreska

Przyjechały nasze majowe nowości.
Wypatrujcie ich w sklepach 😉

 pakiet majowy

kreska

Z ostatniej chwili!
Jeden z nas, właśnie odwiedził Svět knihy Praha i udało mu się spotkać z Mistrzem Jodorowskym!
W imieniu dyrekcji MFKiG oraz Scream (największego wydawcy komiksów Jodo 😉 ) zaprosiliśmy Mistrza na tegoroczny festiwal!

Jodorowsky wyraził zainteresowanie!

jodo

kreska

Dzień Darmowego Komiksu 2017 – Poznań

Już w najbliższy weekend w poznańskiej Czytelni Komiksów i Gazet NOVA (ul. Ratajczaka 38/40) odbędzie się Dzień Darmowego Komiksu. Zapraszamy do odwiedzin stoiska SCREAM-u! Ponieważ nie mamy plakatu tegorocznej imprezy, wrzucamy nasz ulubiony autorstwa naszego Przyjaciela- Łukasza Kowalczuka. Więcej o samym Festiwalu: http://komiksy-poznan.pl/program/.

dzien darmowego

kreska

Słów kilka Tomasza Bazylewicza o Lady Killer

recenzja

kreska

25 lat temu (1 maja 1994 roku) tragicznie zmarł Mistrz. Pamiętajcie o Nim i o jego komiksowej biografii.

AyrtonSenna - cover

kreska

Już w najbliższy weekend (a właściwie już od piątku 12.04) zapraszamy do odwiedzin naszego (i wydawnictw:Timof, Mandioca i Hanami) stoiska w Białymstoku.

bialystok

kreska

Przemek Pieniążek: „Doskonałe zbilansowanie militarnego akcyjniaka z nastrojowym horrorem plus przygarść refleksji na temat istoty człowieczeństwa – komiksowy dyptyk współtwórcy „The Massive” jest po prostu świetnym dreszczowcem SF ze spełnionymi ambicjami. Człowiek przykleja się do niego jak facehugger do twarzy (tak, ich też w „Buncie” nie brakuje!) i nie jest w stanie odłożyć dopóty, dopóki proces lektury nie dobiegnie końca. Brawo, panie Wood!”… o dyptyku Aliens Bunt.

Zapraszamy do lektury

kreska

Trzy z czterech kwietniowych nowości już są. :-)
Dodatkowo przedstawiamy zawartość „Ponad Chmurami”.
Dwa plakaty specjalnie dla fanów lotnictwa… i nie tylko :-)

01 03 04

 

kreska

Scream i Unia Komiksowa zapraszają!

prdc1-700x342

więcej

kreska

Magdalena Kempna-Pieniążek o „Legendach dzikiego Zachodu”:
„Na czterdziestej drugiej stronie (czyli niemal w połowie) „Legend Dzikiego Zachodu” Paolo Eleuteri Serpieri umieszcza kadr przedstawiający powstawanie zdjęcia uczestników negocjacji odbywających się w 1877 roku w Forcie Robinson. To kluczowy fragment komiksu, oświetlający i tłumaczący jego poetykę, w której narracja i fabuła są o tyle istotne, o ile służą rysunkowej rekonstrukcji fotograficznych dokumentów z epoki…”

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo interesującą recenzją.

kreska

„Choć “Dziel i plącz” nie należy do czołówki crossoverów z udziałem ani Dredda ani kosmicznych zabójców, to jest całkiem przyjemną lekturą, po przeczytaniu której nie doświadczymy uczucia zmarnowanego czasu.” Tak Paweł Deptuch na łamach Dzika Banda o Predator vs. Dredd rs. Aliens recenzja

kreska

Do grona księgarni gdzie można nabyć komiksy Scream dołączyła warszawska księgarnia Korekty! Zapraszamy!
https://www.facebook.com/KorektyKsiegarnia/posts/1149430668568518

kreska

Zapraszamy!

III przystanek komiks

kreska

Marcin Andrys na Portal fantastyczny Paradoks o „Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens” :-)
Zapraszamy do lektury! recenzja

kreska

W okładkowym skrócie przedstawiamy Wam nowości kwietnia. Trzy już były wcześniej zapowiadane… ale jedna do tej pory była niespodzianką.

BelowClouds - cover ready inny TheDream 1 - cover manara - le singe - cover popr MetaBaron T3-4 - cover

kreska

Zapraszamy! Już za dwa tygodnie!

kfk 2019

kreska

„Atutem (…) jest sprawnie rozpisana dramaturgia: po mocnym otwarciu autor zwięźle, lecz ciekawie zarysowuje relacje między bohaterami, by w dalszej części komiksu poświęcić się wyłącznie cieszącej oko „rozwałce” (powietrze robi się ciężkie od wystrzelonego ołowiu), w której role myśliwych i zwierzyny zmieniają się w iście kalejdoskopowym tempie.” tak Przemek Pieniążek na łamach artPAPIER o „PREDATORZE – Łowcy 1” recenzja

kreska

„„Złoto i krew” jest solidną dawką przygodowej historii, która od samego początku wciąga i nie daje się nudzić. Pełnokrwiści bohaterowie, wszechobecne awantury, solidne dialogi i dynamika historii. Wszystkie te elementy są solą tej opowieści i czynią ten komiks bardzo pozytywną lekturą.” tak pisze Jarosław Drożdzewski Portal fantastyczny Paradoks   recenzja

kreska

Już są!!!
Świeżutkie i pachnące prosto z drukarni

nowosci marca

kreska

U naszych sąsiadów juz jest! Czwarty tom Malcolma Maxa. Dla znających niemiecki kilka stron do poczytania. Nakładem Screamu juz wkrótce po polsku.

więcej…

max 4

kreska

Paweł Deptuch z Dzika Banda:
„Nowa seria od Scream Comics to pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych tematyką. W przystępny sposób dostarcza podstawowej, a czasem rozszerzonej wiedzy i sprawia mnóstwo frajdy. Dla dzieci to idealne narzędzie do nauki.”   więcej…

kreska

Paweł Deptuch na Dzika Banda o Aliens Bunt #1: „Jeśli miałbym polecić tylko jeden komiks o Obcych to mam dylemat. Do tej pory w ciemno wskazywałem “Aliens Labirynt”, ale po “Buncie” Briana Wooda już nie jestem tak pewny swego wyboru.” :-)
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją: więcej…

kreska

Przypominamy, że już na dniach będą dostępne nowości stycznia:

„Legendy Dzikiego Zachodu” Serpieriego, „Edelweiss” Romana Hugaulta oraz „Predator-Łowcy” tom 1.

stycz-lut

kreska

„Lady Killer” to idealne połączenie thrillera i czarnego kryminału, w którym smolisty jest również humor. Josie wpadnie w oko wszystkim, którzy cenią sobie pomysłową i inteligentną grę z kulturowymi symbolami i cenią stylowe opowieści o pięknych zabójczyniach, które skrywają w sobie dobro i zło. Cudna historia.. Tak pisze Marcin Waincetel o „Lady Killer” tom 1

recenzja…

kreska

Inne tytuły które planujemy na pierwszą połowę 2019 r.

aliens bunt2 dead orbit predator huntersII ja smok  metabaron3-4 zloto i krew3-4 max dredd tombraider1 malpadekalog

kreska

Kazaliśmy Wam – Drodzy Czytelnicy – długo czekać. Za co przepraszamy. Przepraszamy uniżenie x100 – niczym Tonto w Kaście (kto nie wie o co chodzi niech nadrobi bo nakład „Kasty Metabaronów” się powoli ma ku końcowi). Ale teraz, gdy problemy techniczne udało się rozwiązać – obiecujemy, że w maju na Warszawskich Targach Książki będzie dostępny drugi zbiorczy tom „Technokapłanów”. Dla kolekcjonerów dostępne będzie wydanie z slipcasem na oba tomy.

techno

kreska

Słów kilka od Jerzego Łanuszewskiego o Showman Killerze:

recenzja…

kreska

Pograliśmy w gry, poświętowaliśmy, a przede wszystkim poczytaliśmy zaległe komiksy i inne lektury pora więc na prezentację nowości 2019 roku od Scream.
Zaczynamy od nowości przełomu stycznia i lutego. Wkrótce przedstawimy plan na pierwszą część roku. Tradycyjnie po jednym tytule w każdym poście.

Olbrzymia prośba do Was jako fanów. Nie pytajcie nas proszę przy okazji prezentacji jednego tytułu i kilka innych – bowiem wszystko w swoim czasie. Będą też odkładane kontynuacje. Słowo harcerza. Skauta. Pioniera.

A skoro o pionierach mowa: „Edelweiss” opowiada o podniebnych przygodach pionierów walk powietrznych w czasie I Wojny Światowej.
Edelweiss czyli kolejna epopeja lotnicza autorstwa Yanna i Hugaulta (autorów m.in Angel Wings czy Księcia Nocy).
Wydanie zbiorcze zawiera trzy tomu stanowiące całość fabularną oraz dodatki (plakat o tematyce lotniczej oraz obwoluta).

Druga nowość styczniowa to długo wyczekiwana premiera kolejnego westernu autorstwa mistrza włoskiego komiksu: Paolo E. Serpieriego. Opowieść nie tylko dla fanów klasycznego czy spaghetti westernu, ale przede wszystkim dla fanów komiksu historycznego, bowiem opisane wydarzenia koncentrują się na autentycznych wydarzeniach związanych z powstaniem Indian pod wodzą Szalonego Konia, bitwą nad Little Bighorn oraz generałem Custerem. Prawdziwych Legendach Dzikiego Zachodu.

Trzecia zapowiedź to już produkcja amerykańska. W końcu obowiązuje nas w tym roku hasło „America First”,
a my jako najwierniejszy sojusznik wspieramy Wielkiego Brata. Na każdym froncie – i ideologicznym – ale i w prawdziwej walce z Predatorami. :).
A skoro Polska myśliwymi stoi… To wybraliśmy specjalność „Polowanie”.

edelweissserpieripredator hunters1

kreska