Zapowiedzi

ZAPOWIEDZI

kreska

Zapowiedzi na grudzień 2018

1.Dinozaury …w komiksie Tom 1

Dinozaury 1 - cover

Scream przenosi Was w erę dinozaurów! Pierwszy tytuł wydawnictwa przeznaczony dla młodszych czytelników, jest tym na co Wszyscy dorośli nasi czytelnicy czekali. Wspaniała, pełna edukacyjnych treści historia dla młodszych i starszych ze znakomitymi rysunkami. Pozycja obowiązkowa dla fanów Parku Jurajskiego, dinozaurów ale i tych, którzy czytając uwielbiają się śmiać i dobrze bawić.

Scenariusz: Arnaud Plumeri
Rysunki: Bloz
Format: 240 x 320 mm
Strony: 48
Oprawa: twarda

 

2. Aliens – Bunt   Tom 1

Aliens Def1 - cover

Bestseller ze stajni DarkHorse z uniwersum Obcego. Seria wraca do korzeni i poza klasycznym horrorem sci-fi otrzymujemy nie tylko wspaniały trzymający w napięciu thriller ale i opowieść o kondycji człowieka w świecie technologii i maszyn. Bunt jednego z androidów jest kanwą historii o tym, czy sztuczna inteligencja może być ratunkiem dla ludzkości. A w wymiarze ludzkim, trzymamy kciuki za kolejną silną bohaterkę – szeregową Marines- która w pojedynku Obcych ze sztuczną inteligencją znajduje się w samym środku konfrontacji, próbując zwyczajnie przeżyć…

Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: RICCARDO BURCHIELLI, TRISTAN JONES, TONY BRESCINI
Format: 170 x 260 mm
Strony: 160
Oprawa: twarda

 

3. Biały Lama – Wydanie Zbiorcze

LamaBlanc - cover

Kolejny, klasyczny już tytuł w dorobku mistrza z Chile czyli Alejandro Jodorowskiego (Incal, Kasta Metabaronów, Showman Killer) oraz wybitnego rysownika Georgesa Bessa, który właśnie dzięki temu tytułowi zyskał klasę arcymistrzowską w komiksie europejskim. Epopeja rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat (od przełomu XIX i XX wieku po okres podboju Tybetu przez Chiny w latach 50-tych XX wieku), przedstawiająca źycie i dojrzewanie chłopca uznanego za informację lamy- lidera i przywódcy duchowego Tybetańczyków.
Wspaniała epicka opowieść o humanistycznym przesłaniu. Idealna na dzisiejsze czasy.

Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: George Bess
Format: 240 x 320 mm
Strony: 300
Oprawa: twarda

kreska

Zapowiedzi na listopad 2018

1. GIUSEPPE BERGMAN 4 – Mitologiczne Przygody

manara - bergman 04 - cover

Czwarty i ostatni zaraz już tom przygód Giuseppe Bergmana.
Album nigdy nie publikowany dotąd w Polsce i zawierający ponad 50 stron dodatków ze wszystkich czterech części przygód!

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo Manara
Format: 24 x 32 cm
Strony: 176
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65454-89-8

2. MILO MANARA – KOBIETY – Artbook

manara - femmes - cover

Rysunki: Milo Manara
Format: 24 x 32 cm
Strony: 128
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65454-90-4

kreska

Zapowiedzi na wrzesień 2018

 

Nasz numer jeden to już wcześniej zapowiadany „Świat Edeny”- czyli klasyk klasyków spod ręki samego Mistrza Moebiusa.

Edena - cover

Edena - etui 00
Liczba recenzji i habilitacji na jego temat jest tak wielka i powszechnie dostępna, że tam odsyłamy po info: „o czym to jest i dlaczego to arcydzieło”…

Z naszej strony tylko informacja techniczna: będzie wydanie limitowane (kolekcjonerskie) oraz standardowe (ekskluzywne).

Wydanie kolekcjonerskie będzie zawierać przezroczysty wyprodukowany z tworzywa sztucznego box (case, slip) oraz dodatkowo będzie pakowane w specjalną ochronną kartonową kopertę.

Wydanie niekolekcjonerskie będzie powyższych atrybutów pozbawione, nadal natomiast będzie posiadać barwione na niebiesko grzbiet (podobnie jak wydania Anniversary Predatora, Aliena i Terminatora).

Co więcej, w tym samym rozmiarze będzie już wkrótce dostępne, dłuuuuugo zapowiadane wydanie specjalne „Incala” poszerzonego o „Świat Incala”.
I tu również będzie analogiczny przezroczysty box z tworzywa.

 

 

Na specjalne życzenie naszych wiernych i oddanych lotnictwu czytelników – nowość numer dwa to potrójne (zamknięta całość) opowieść o wojnie wietnamskiej w powietrzu czyli „Bomb Road” Michele Koeniguera.

BombRoad - cover

Podobnie jak wcześniejsze powieści graficzne tak gorąco przyjęte przez polskich czytelników (i już wyprzedane) – „Angel Wings” i „Książe Nocy”, komiks pochodzi z kolekcji „Kokpit” wydawnictwa Paquet specjalizującego się w tego typu opowieściach i współpracującego z najlepszymi rysownikami scen militarnych i lotniczych na świecie.
Tylko tu samoloty i śmigłowce mają nie tylko dokładnie odzwierciedlone malowanie z danego okresu, ale i oznakowania jednostek czy indywidualne pilotów bazują na materiałach źródłowych.

Na koniec gratka – autor będzie gościł na naszym stoisku podczas Festiwalu Gier i Komiksu w Łodzi, gdzie oprócz tradycyjnych rysografów i autografów będzie można zakupić jego prace jak i porozmawiać o pracy i planach.Michel jako rodowity Alzatczyk znakomicie mówi po angielsku więc komunikacja ułatwiona.

 

 

Scream goes America cd…

Josie Schuller to przykładna amerykańska żona i matka z czasów świetności tego kraju z lata 50-tych ubiegłego wieku. Lecz poza gotowaniem, sprzątaniem i opieką nad dziećmi skrywa pewną mroczną tajemnicę…po godzinach jest bowiem LADY KILLER.

LDYKLR_TPB_WM-1

Taki tytuł nosi nasza kolejna nowość planowana na wrzesień. Historia stworzona przez Joelle Jones i Jamiego S. Richa, narysowana przez tę pierwszą to powrót do złotej ery komiksu i Ameryki podane z narracją we współczesnym serialowym stylu i dynamicznym lekko erotyzującym rysunkiem.
Dynamiczna szybka akcja, liczba trupów godna największych twardzieli kina akcji.
Jeśli kochacie kryminały, sensacje i filmy Tarantino, jeśli wg. Was „Mad Men” to wspaniały serial tylko zamiast gadać mogli czasem użyć noża i spluwy w celu zakończenia dyskusji – to ten komiks jest dla Was.

 

…i last but not least. Tom trzeci przygód Bergmana.

manara - bergman 03 - cover

Tak, tak! Cykl o przygodach Giuseppe Bergmana, uważany za jeden z najważniejszych serii powieści graficznych w Europie ma swój ciąg dalszy.
Po raz pierwszy w Polsce opublikujemy trzeci i czwarty tom cyklu mistrza Manary.

Jeśli w poprzednich dwóch tomach było dla Was zbyt mało erotycznych smaczków (mhmh rysunków rozebranych pań i „scen akcji”), to tom trzeci i czwarty powinien was zadowolić. Tu bowiem mistrz wszechczasów i wszechgalaktyk komiksu erotycznego, wreszcie pofolgował nieskrępowanej fantazji.

kreska

Zapowiedzi na sierpień 2018

Zaczynamy od kontynuacji:
MANARA – GIUSEPPE BERGMAN – AFRYKAŃSKIE PRZYGODY.

manara - bergman 02 - cover
Drugi tom przygód Giuseppe Bergmana.

 

…a teraz czas na pojedynczy strzał…
MANARA – PRYWATNA PROJEKCJA.

manara - projection - cover
W obiektywie Manary przegląda się nasz świat: brutalny, sprzedajny, ciekawski, absurdalny…
Zebrane w tym tomie oniryczne krótkometrażówki proponują lek na te choroby, celebrując potęgę kreacji artystycznej i urody kobiecego ciała.

 

…i na koniec… coś… czego jeszcze nigdzie nie zapowiadaliśmy.
Przed Państwem, ANIBAL 5! :)

Anibal 5 - cover

Przygody Anibala Pięć są szaloną podróżą do czasów, kiedy świat był pozornie prostszy, a seksizm, czy gender stanowił jedynie niejasną definicję, majaczącą na obrzeżu narracji społecznej.
Klasyczna i pędząca w szalonym tempie opowieść awanturnicza nie raz wywołuje uniesioną brew, jednak fani Jodorowsky’ego nie będą zaskoczeni ani rozczarowani.
Dla czytelników zaś niezaznajomionych jeszcze z jego twórczością, lektura komiksu będzie ciekawym doświadczeniem.

Bezprecedensowy, uparty, i co najważniejsze, niepokonany maniak uciech seksualnych ratuje świat w najlepszym stylu rodem z powieści o Jamesie Bondzie. Oto Anibal 5!

 

kreska

Zapowiedzi na czerwiec/lipiec 2018

Golden Dogs tom 4 – Kwartet

GoldenDogs 4 - cover

Startujemy więc z zapowiedziami premier, planowanymi na koniec roku szkolnego i początek okresu urlopowego.
Może z częścią z nich zdążymy na przedostatni weekend czerwca i GDAKA!

Numero uno z premier – a może quattro w kolejności serii czyli czwarta i ostatnia część przygód czwórki rzezimieszków z Londynu autorstwa mistrza komiksu – Griffo: GOLDEN DOGS 4.

 

 

Aliens – Original Comics Series

Numero due na naszej liście premier to czwarty tom (znów quattro? :-) ) z serii rocznicowej wydawnictwa Dark Horse. Tym razem zawierający dwa opowiadania z uniwersum Aliena.
Dla odmiany na niebiesko

 

 

Life&Death – Aliens

aliens - cover

Dla Małych i Dużych…
A komu jeszcze mało Obcych: do kompletu z wczoraj :-) tym razem nieco mniejszy tom (rozmiarem okładki).
Oto nasze numero tre: Aliens czyli trzeci tom serii Life & Death.
Dalszy ciąg przygód kosmicznych marines i uratowanych przez nich rozbitków na planecie pełnej zagrożeń: nie tylko ze strony ksenomorfów ale i innych obcych form życia z Inżynierami na czele (tymi z Prometeusza a nie z Czterdziestolatka :-) )…

 

 

Złoto i Krew Tomy 1-2: Zew Natury/Inch’Allah

LorEtLeSangT1-2 - cover

Ostatnia, czwarta propozycja naszej oficyny wydawniczej na początek wakacji to dwutomowe wydanie (DoubleSCREAM) zawierające pierwszy i drugi tom frankofońskiego komiksu mistrza opowieści awanturniczej Fabiena Nury’ego, z rysunkami Merwana (m.in „Za Imperium” (Centrala)).

ZŁOTO I KREW Tomy 1-2

Dwóch żołnierzy pochodzących z różnych środowisk: potomek arystokratycznej rodziny i drobny rzezimieszek z Korsyki, spotykają się w okopach I wojny.
Przyrzekają sobie, że jeśli uda im się przeżyć to piekło zostaną bogaczami uprawiając piractwo. Obaj uchodzą cało z opresji by po trzech latach spotkać się ponownie w związku z tajemniczym ładunkiem i…fortuną do zarobienia. Tak zaczyna się godna wakacji przygoda, która wiedzie naszych bohaterów przez morze aż do pustyni Maghrebu.

Szczególnie polecane dla tych którym podobały się: „Jak zbić fortunę w czerwcu ’40” (SCREAM), „Katanga” (Taurus Media), „Jam jest Legion” (OMG), a także dla fanów serialu „Złoto Gujany” (Nury – był współscenarzystą!).

kreska

Udostępniamy Wam nasz nowy katalog, który zawiera pozycje już wydane, jak i tytuły które znajdują się w naszych planach wydawniczych na najbliższe miesiące w 2018 roku.

Przy niektórych tytułach znajdują się wstępne ramy czasowe planowanych publikacji.

ulotka 2018 - 04ulotka 2018 - 02ulotka 2018 - 01ulotka 2018 - 03ulotka 2018 - 08ulotka 2018 - 07ulotka 2018 - 05ulotka 2018 - 06

kreska

Zapowiedzi na maj 2018

1.  MANARA – Giuseppe Bergman – Weneckie przygody

manara

Fantastyczna kreska Milo Manary okraszona nutką erotyki i onirycznych zdarzeń. Zapraszamy na komiksową ucztę!
Giuseppe Bergman to niezadowolony i sfrustrowany bohater „Weneckich przygód” Milo Manary.
Aby wyrwać się z marazmu codzienności postanawia szukać Przygody. Jego przewodnikiem zostaje mistrz przygód – HP (Manara zobrazował w tej roli swego przyjaciela Hugo Pratta, z którym pracował przy „Indian Summer” czy „El Gaucho”), który ma pomóc zrealizować marzenie Giuseppe. Podczas swojej podróży, Bergman napotka wiele sytuacji, które przybierają odwrotny efekt od pożądanego. W tym wszystkim towarzyszymy mu my – czytelnicy/widzowie, z których obecności Giuseppe doskonale zdaje sobie sprawę. To śmiała i oryginalna zabawa meta komiksowa, której nie możecie przegapić!

 

 

2. MANARA – Uwodzicielskie Chimery

manara - envoutentes - cover

Milo Manara wykracza poza zwyczajność rzeczywistości,
udowadniając, jak niewiarygodną siłą jest wyobraźnia…
„Uwodzicielskie Chimery” to zbiór czternastu niezwykłych opowieści – historii zabawnych, refleksyjnych i przepełnionych erotyką. Manara kolejny raz pokazał, że inspirację potrafi odnaleźć wszędzie (Asterix, Barbarella, Corto Maltese czy Mur Berliński), i że w pełni zasłużenie uchodzi za jednego z największych twórców Dziewiątej Sztuki.

 

3. SHOWMAN KILLER – Wydanie Zbiorcze.

show

Z umysłu kreatywnego geniusza – Alejandro Jodorowsky’ego i ilustracji artystycznego wizjonera Nicolasa Fructusa powstała trzymająca w napięciu międzygalaktyczna opowieść, która jednocześnie przeraża i zachwyca.
Przestrzeń kosmiczna. Showman jest zabójcą-najemnikiem zrodzonym z wyobraźni szalonego naukowca. Pozbawiony emocji, wyszkolony w sztuce walki, został zaprojektowany do zabijania i tylko złoto lub destrukcja sprawiają mu przyjemność. Jednak los nieubłaganego Showmana przybiera nowy obrót, gdy spotyka podczas misji, fascynującą Ibis …
Trzytomowe wydanie zbiorcze przygód bohatera spod ciemnej gwiazdy, czyli to co fani kosmicznych space oper kochają najbardziej.
Wydanie zawiera:
– Bohater bez serca
– Złote dziecko
– Niewidzialna kobieta

 

4. Ayrton SENNA – Historia pewnego mitu

AyrtonSenna - cover

Ayrton Senna to ikona Formuły 1 i wyścigów samochodowych.
Po dziś dzień jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii sportów motorowych. Mistrz jazdy w deszczu, który zwrócił na siebie uwagę podczas Grand Prix Monako
w 1984 roku, a potem wielokrotnie w najkoszmarniejszych warunkach pogodowych przy śliskiej nawierzchni udowadniał swoje mistrzowskie umiejętności, zdobywając 3-krotnie tytuł Mistrza Świata Formuły 1, 65-krotnie Pole Position i wygrywając 41 razy Grand Prix.

To komiks o bohaterze, który jak każdy człowiek miewał ludzkie słabości.
Opowieść o młodym człowieku, który za swą pasję zapłacił najwyższą możliwą cenę.

 

kreska

Zapowiedzi na kwiecień 2018

1. TERMINATOR – Original Comics Series  (planowana premiera 13.04.2018)
terminator - cover
– Nawałnica
– Jednym Strzałem

Oddział żołnierzy ruchu oporu z przyszłości opanowanej przez maszyny, decyduje się na desperacką podróż w czasie z nadzieją, że uda im się zmienić bieg wydarzeń i otaczający ich koszmar nigdy nie zaistnieje. Ich śladem podąża oddział Terminatorów – niepokonanych zabójczych maszyn, maszyn obleczonych w skórę i mięśnie. Nie czują bólu i strachu, ludzkie emocje są im zupełnie obce, i nie pozwolą, żeby cokolwiek przeszkodziło im w misji zgładzenia całej ludzkości.

Dark Horse zachwyciło swoich fanów wydaniem komiksowych sequeli do takich kinowych hitów jak „Obcy” oraz „Predator”. Praca nad kontynuacją „Terminatora” Jamesa Camerona z 1984 roku była logicznym posunięciem. Nieświadomi, że Cameron również pracował nad własnym ciągiem dalszym opowieści o walce ludzi i maszyn, scenarzysta John Arcudi oraz rysownik Chris Werner stworzyli „Terminator: Tempest” (”Termiantor: Nawałnicę”) – ich autorski pomysł na sequel wydarzeń rozgrywających się po zakończeniu filmu.

W niniejszym wydaniu zawarto również krótkie opowiadanie: „Terminator: One Shot” (”Terminator: Jednym strzałem”), z 1991 roku, stworzone przez Jamesa Robinsona i Matta Wagnera.

2. PREDATOR – 30th Anniversary – Original Comics Series (planowana premiera 30.04.2018)
p - cover
– Betonowa dżungla
– Zimna wojna
– Mroczna rzeka

Zanim powstał filmowy „Predator 2” (ten z Dannym Gloverem), Mark Verheiden i Chris Werner stworzyli bardzo dobrze przyjęty przez krytykę komiksowy sequel do „Predatora”.
Żyjący polowaniem i kolekcjonowaniem trofeów obcy trafiają z tropikalnych lasów Ameryki Centralnej do betonowej dżungli Nowego Jorku, gdzie będą musieli zmierzyć się z detektywem Schaeferem – starszym bratem zaginionego Dutcha Schaefera.

Niniejszy tom zawiera również dwie inne opowieści autorstwa Marka Verheidena oraz Rona Randalla, które kontynuują wątek z „Betonowej dżungli”.
„Zimna wojna” opowiada o grupie łowców zmuszonych do awaryjnego lądowania na Syberii. W „Mrocznej rzece” zaś nasz bohater podąża śladem swojego brata, żeby raz na zawsze rozwiązać zagadkę jego zaginięcia, co ściśle łączy tę historię z wydarzeniami przedstawionymi w filmie „Predator”.

kreska

Zapowiedzi na marzec 2018

1. Syndrom Abla – Wydanie Zbiorcze
syndrom abla
Wyobraźcie sobie, wypadek samochodowy… a potem pustkę.
Budzicie się w nieznanym miejscu. Wracacie do swojego miasta. Wasze mieszkanie jest zniszczone, wasze konta zamknięte, wasze nazwisko wykreślone z rejestrów. Nazywacie się Abel Weiss i zginęliście siedem lat temu. Teraz wróciliście.
Trapi was jedno pytanie.
Dlaczego?

Wydanie zbiorcze zbierające wszystkie 3 tomy:
– Tom 1: Wygnanie
– Tom 2: Koma
– Tom 3: Zaświaty

2. „Łabędzi Śpiew Tom 2 – Niech usłyszy nas choć jeden”
labedzi spiew
Dalsze losy oddziału Porucznika Katzinskiego.
Drugi tom jest zarazem zamknięciem historii.

3. Golden Dogs Tom 3 – Sędzia Aaron
golden dogs3
Trzeci tom serii, która zdobyła Wasze uznanie w 2017.
Dalsze przygody czwórki londyńskich gangsterów i wyrzutków w wiktoriańskiej Anglii.
Narysowana lekką kreską, niepozbawiona poczucia humoru i lekkiej erotyki opowieść mistrza komiksu sensacyjnego Desberga (z pochodzenia Amerykanin choć urodzony w Belgii) – autora m.in. bestesellerowej serii Skorpion, Gwiazdy Pustyni, czy IRS. oraz Griffo – legendy frankofońskiego komiksu, autora m.in Giacomo C. (z Jeanem Dufaux jako scenarzystą) czy Vlada.

4. Oczy Pandory
oczy pandory
Pandora od lat cierpi na napady agresji, ale kiedy wydaje jej się, że przypadłość wreszcie uleczono i może znów cieszyć się życiem, zostaje porwana i bez słowa wyjaśnienia wywieziona do Turcji.
Zmysłowy i poprowadzony w szybkim tempie thriller, wydany po raz pierwszy kolorze. Niezwykła historia Pandory to efekt współpracy dwóch wielkich autorów: Milo Manary, twórcy m.in. Przygód Giuseppe Bergmana, Guliweriany, Klika i Vincenzo Ceramiego, współscenarzysty filmu Życie jest piękne Roberto Begniniego.
kreska

Zapowiedzi na grudzień 2017

1. Książę Nocy (Le grand Duc).
Grand Duc - cover
Wydanie Zbiorcze – trzy tomy.
Tom 1: – Nocne Wiedźmy
Tom 2: – Towarzyszka Lilia
Tom 3: – Wulf & Lilia

Po sukcesie Angel Wings (wyprzedany tytuł!) czas na kolejne dzieło duetu miłośników lotnictwa i modelarzy Yanna i Romaina Hugaulta.
Tym razem trafiamy na niebo nad zimnymi polami Ukrainy oraz …lasami Polski i Niemiec. Front Wschodni. Radziecka pilotka należąca do słynnej Eskadry Nocnych Wiedźm, z pochodzenia Polka, toczy bezpardonowy bój o przetrwanie w walkach z doświadczonymi i lepiej uzbrojonymi pilotami Luftwaffe. Jeden z nich, doświadczony as, dotknięty przez wojnę w stopniu równym co i jego rosyjska alter-ego, walczy każdego dnia nie tylko z wrogiem ale i samym sobą. Pełen niewiary i przeświadczenia, że służy diabłu… Los spotka ich i na niebie i na ziemi…
Najwspanialsze pojedynki lotnicze w komiksie wojennym, pełne detali technicznych rysunki samolotów oraz wspaniałe wojenne krajobrazy.
Wydanie limitowane.

2. Niedźwiedzi Kieł Tom 3: Werner
Dent Dours T3 - cover
Tom 3 opowieści o trójce dzieciaków ze Śląska (tak tak, to rzadkość we frankofońskim komiksie, że bohaterowie związani są z naszym krajem i opowieść w części toczy się w naszych rodzimych lokacjach).
Max po szkoleniu w Stanach, trafia z powrotem do Polski jako agent aliancki. Udaje mu się przeniknąć do tajnego projektu Luftwaffe gdzie spotyka Hannę Reitsch – uznaną już pilotkę testową niemieckiej machiny wojennej. Tam testują tajny projekt bombowca Horten, mającego być elementem Wunderwaffe i umożliwić zrzucenie bomby na Nowy Jork.
Tymczasem Trzecia Rzesza chyli się ku upadkowi, a Hanna z tajną misją ląduje w samym centrum oblężonego przez Armię Radziecką Berlina…
Trzeci tom jest zakończeniem cyklu.

3. Monika Tom 2: Vanilla Dolls
Monika 2 - cover
Elektryzujący, erotyczny thriller sci-fi autorstwa Guillema Marcha i Thilde Barboni.
Monika, trafia za kratki oskarżona o zamach i działalność terrorystyczną. Czy rzeczywiście zamieszana jest w spisek? Jaką rolę pełni w tym wszystkim jej własna siostra? Co z tajnym projektem sztucznej inteligencji…
Pełne erotyzmu rysunki Marcha, znanego choćby ze współpracy z Marvellem i DC.
Komiks od lat 18-tu.
Tom drugi jest zakończeniem historii.

kreska

Zapowiedzi na listopad 2017

1. Prometeusz: Life & Death
prometeusz l&d
Oddział Kolonialnej Piechoty Morskiej wraz z kilkoma cywilnymi rozbitkami zostaje zmuszony do konfrontacji z tajemniczymi i potężnymi Inżynierami, znanymi z filmu „Prometeusz”! Od wrogich otchłani kosmosu począwszy, a skończywszy na planecie opanowanej przez obcą rasę ksenomorfów oraz ociekającej akceleratorem genetycznym, ludzkość musi zmierzyć się z najstraszniejszymi horrorami galaktyki.

Opowieść kontynuuje wydarzenia z „Predator: Life and Death” i jednocześnie jest powrotem do świata z serii Fire And Stone”!!!

2. ALIENS – 30th Anniversary Edition
Aliens 30th
Za sprawą Obcego Jamesa Camerona, w 1986 roku w kinach zagościł nowy gatunek horroru przedstawiający wojnę z przerażającym wrogiem. Dwa lata później Dark Horse Comics wydał kontynuację wydarzeń znanych z filmu. Na długo zanim zaczęto rozważać sequel oryginalnej produkcji, seria komiksowa urzekła fanów, sprzedając się w tysiącach egzemplarzy.

Mimo że historia została później wyrzucona z kanonu po filmie Alien 3, niesamowicie szczegółowe rysunki Marka A. Nelsona oraz porywający scenariusz Marka Verheidena (który pracował również nad The Mask, Timecop, Battlestar Galactica, Daredevil i nad wieloma innymi filmami i serialami) nie przestały rozpalać wyobraźni czytelników przez wiele lat.
Z okazji 30-lecia Obcych, zostało zaprezentowane niniejsze wydanie zawierające niezmienioną, oryginalną wersję w czerni i bieli.

W zbiorze zawarte jest również krótkie opowiadanie Aliens: Lucky (Szczęściarz) z 1996 roku, wstęp Marka Verheidena oraz posłowie Marka A. Nelsona, jak również specjalna galeria z okazji rocznicy.

3. SYNOWIE EL TOPO – Tom 1: Kain
Synowie El Topo
Wśród skał ponurej i wyschniętej pustyni Zachodu znano kiedyś pewnego gangstera. Nazywano go El Topo. Kiedy El Topo otworzył swe serce, został świętym i dokonywał wielkich cudów. Miał on dwóch synów. Pierworodnego Kaina porzucił, gdy ten był jeszcze dzieckiem. Kain poprzysiągł zemstę i błąkał się
po pustyni niczym mroczne widmo, aby wytropić ojca. Kiedy mu się to wreszcie udało, nie był jednak w stanie go zabić. Postanowił więc ugasić palące go pragnienie zemsty, zabijając Abla, swego przyrodniego brata. By temu zapobiec, El Topo rzucił na Kaina klątwę, mocą której nie mógł on wziąć odwetu…

Kontynuacja kultowego filmu Alejandro Jodorowsky’ego, zainscenizowana w formie imponującego graficznie albumu komiksowego przez José Ladrönna (Final Incal).

„Pewnego dnia powiedziałem sobie: „Skoro nie mogę sfilmować mojego scenariusza, może uda mi się zrobić z niego komiks”. Nie tracąc ani na chwilę wiary, wytrzymałem cierpliwie jeszcze parę lat, aż w roku 2016 spotkałem José Ladrönna, rysownika idealnego – nie określam go mianem „genialnego” jedynie, by nie urazić jego skromności – aby zrealizować nie całkiem „normalny komiks”, lecz „film graficzny”, w którym prawie każda strona podzielona jest na trzy części, aby czytelnik/widz miał wrażenie, że znajduje się w sali kinowej przed dużym ekranem.”

– Alejandro Jodorowsky

4. LEGENDA BIAŁEGO LAMY – Wydanie Zbiorcze (planowana premiera: 10 listopada 2017)
Legenda Bialego Lamy
Po raz pierwszy na rynku polskim, przebój we Francji i Belgii,
kontynuacja legendarnej powieści graficznej Jodorowskiego sprzed prawie 20 lat:
LEGENDA BIAŁEGO LAMY.

3 tomy w wydaniu zbiorczym w formacie 24 x 32 cm.
Tom 1 – Koło Czasu
Tom 2 – Najpiękniejsza Iluzja
Tom 3 – Podziemne Królestwo
kreska

Udostępniamy Wam nasz katalog, który zawiera pozycje już wydane, jak i tytuły które znajdują się w naszych planach wydawniczych na najbliższe miesiące w 2017 roku.

Przy niektórych tytułach znajdują się wstępne ramy czasowe planowanych publikacji.

kreska

ulotka 2017 - inny uklad - 01 ulotka 2017 - inny uklad - 02 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 03 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 04 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 05 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 06 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 07 - popr ulotka 2017 - inny uklad - 08 - popr

kreska

Daty premier mogą ulec zmianie.

kreska