News – Archiwum 2022

kreska

Wesołych Świąt!!!

Scream X-Mas

kreska

Zapraszamy od jutra (tj 24.09.2022) do odwiedzenia naszego stoiska na Festiwal Komiksu W Łodzi.
Nasze stoisko – nr 60.
Poniżej przypominamy o naszych festiwalowych premierach.
Do zobaczenia!
– Nestor Burma – Awantura na Nation
– Alexandro Jodorowsky – Screaming Planet
– Saga Alandora
– Kroniki Wszechświata Tom 2
– Ludwisia Dowcipnisia
– Szalona z Sacre-Coeur
– Szalona z Sacre-Coeur (wyd. limit)
– Castaka (wyd. II)
– Mroczne Miasta – Brusel
– FC Barcelona – 1 – La Masia, Szkoła Marzeń
nowosci 2022

kreska

Zawsze miło być numerem 1! Taki numer stoiska ma Scream podczas Jesiennych Warszawskich Targów Książki, które zaczynają się już w najbliższy czwartek (15.09) w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zapraszamy w imieniu swoim i innych wystawców!
306612084_619795716256401_2468307118351373796_n

kreska

Paweł Ciołkiewicz tak recenzuje „Młodego Leonarda”: William Augel przedstawia w swoim komiksie życie młodego Leonarda w bardzo lekki i dostosowany do dziecięcej wrażliwości sposób. Krótkie, zazwyczaj jednoplanszowe historyjki są zabawne i pomysłowe.
Cała recenzja w linku.

young leonardo - cover(1)

kreska

PopKulturowy Kociołek dał naszym Amazonkom 9/10.
Jeżeli jesteście ciekawi dlaczego, zapraszamy do poniższej recenzji:
SerceAmazonek - cover

kreska

Magdalena Kempna-Pieniążek: „Mermaid Project” to idealna lektura na lato, choć eleganckie zbiorcze wydanie w twardej oprawie raczej nie zmieści się w wakacyjnym bagażu. Wartka akcja, sympatyczni bohaterowie, klimat (niezbyt opresyjnej) dystopii, paleta ciepłych kolorów i garść refleksji natury społeczno-ekologicznej złożyły się na bardzo udaną serię. (…) Słowem: dobra zabawa gwarantowana!
Poniżej cała recenzja wydanego przez nas „Mermaid Project”
MermaidProject - cover

kreska

i jeszcze Przemek Pieniążek o „Kobietach Dzikiego Zachodu”: Sprawnie napisane fabuły, wartka narracja, wyraziste protagonistki oraz nienaganna oprawa graficzna (z miejsca rozpoznawalna kreska Serpieriego doskonale sprawdza się w realistycznych ujęciach portretowych i wiarygodnie przedstawionych sceneriach, w których rozgrywa się akcja poszczególnych epizodów) sprawiają, że lektura „Kobiet Dzikiego Zachodu” przebiega szybko i bez zakłóceń.
Poniżej recenzja:
Serpieri Kobiety - cover

kreska

Recenzja, wydanego przez nas w maju, albumu Love-dinozaury. Serii wielokrotnie nominowanej i nagradzanej, m.in do nagrody w Angouleme.
Love T04 - cover

kreska

Tomasz Miecznikowski o „David Bowie w komiksie”: Nie jest to biografia, którą będziemy czytać z wypiekami na twarzy, ale dzięki graficznej różnorodności i położeniu nacisku na artystyczną część życia Davida Bowiego, przeczytamy ją z dużym zainteresowaniem do samego końca. To ten rodzaj lektury, który uruchamia w nas chęć głębszego poznania twórczości artysty, którą wielu z nas mogło do tej pory znać powierzchownie i z tego powodu warto zainwestować swój czas w ów komiks…  –>recenzja

david

kreska

Paweł Ciołkiewicz na łamach Esensja.pl o „Jutro Apokalipsa”:  –>recenzja

manara - apocalypse - cover

kreska

Wg BadLoopus “Kroniki Under Jorku” to obiecująca nowa seria dla wszystkich stęsknionych za miejskim fantasy i ładnymi rysunkami. –>recenzja

UnderYork1 - cover 00

kreska

Z tego komiksu jesteśmy szczególnie dumni. Nie dość, że nagroda Elsnera to jeszcze superbohaterski! –>więcej

SuperheroGirl - cover

kreska

Paweł Deptuch na Badloopus.pl o „Megalexie” :

“Megalex” to intrygujący komiks science fiction, z jednej strony doskonale wpisujący się w uniwersum Incala, a z drugiej zupełnie inny od pozostałych rozgrywających się w tym świecie. Miłośnicy karykaturalnych dystopii, szukający obrazowych analogii do współczesnych dyktatur, apatycznych społeczeństw czy złowróżbnych kierunków rozwoju technologii spod znaku “Black Mirror”, poczują się tu jak ryby w wodzie.

Megalex - cover

więcej…

kreska

i jeszcze Paweł Ciołkiewicz na Esensja.pl o „Wika i chwała Pana”:

(…) Trzeci tom serii „Wika” to spektakularne zakończenie opowieści o brutalnej walce o władzę. Tym razem za całość odpowiada samodzielnie Olivier Ledroit – stworzył zarówno scenariusz jak i rysunki. Historia jest interesująca, ale tak jak w poprzednich tomach, tym co przede wszystkim przykuwa uwagę, pozostaje niesamowita oprawa graficzna. Owszem, autor zaoferował kilka intrygujących zwrotów akcji wiążących się z relacjami rodzinnymi bohaterów, ale to i tak nie wystarczy, by zrównoważyć barokowy przepych i piękno jego rysunków.  (…)

WikaT3 - cover

więcej…

kreska

Wirtualna Polska (red. Grzegorz Kłos) o „Młodym Leonardzie”:

(…) Przygody Leonarda zostały sportretowane w ciepły, zabawny, a przy tym bardzo przystępny sposób. Jednak poza wybitnie rozrywkowym aspektem komiks Williama Augela spełnia przede wszystkim funkcję niezobowiązującej lekcji historii, wzbogaconej o autentyczne wątki z biografii bohatera, wokół których autor buduje króciutkie epizody.  (…)

young leonardo - cover(1)

więcej…

kreska

Paweł Ciołkiewicz o „Mrocznych Miastach – Pochyłym dziecku”:

(…) Podobnie jak poprzednie tomy serii, „Pochyłe dziecko” jest opowieścią otwartą na różne interpretacje. Można na przykład potraktować trójkę głównych postaci jako metafory ilustrujące pewną postawę wobec świata. Postawę, która zazwyczaj spotyka się z silnymi reakcjami społecznymi. (…)

Mroczne Miasta Pochyłe Dziecko okładka

więcej…

kreska

Słów kilka o „Młodym Leonardo”:
(…) Album „Młody Leonardo” jest doskonałym wstępem dla dzieci do historii sztuki i wynalazczości. Dzięki udanym dowcipom, lekkiej narracji i sympatycznym ilustracjom łatwo wsiąknąć w ten świat, pobudzić wyobraźnię, zachęcić do dalszego zdobywania wiedzy i odkrywania sposobów na doświadczanie wszystkiego, co jest wokół nas. (…)
young leonardo - cover(1)

kreska

Broń Metabarona – Jodorowsky w doskonałej formie [recenzja]

BronMetabarona - cover
Alexandro Jodorowsky w „Kaście Metabaronów” w ciekawy sposób połączył space-operę z telenowelą, podlewając ją charakterystyczną jodo-mową i techno-wizją. „Broń Metabarona” to już nieco odmienne dzieło, gdzie autor nacisk położył na spektakularną, szybką akcję i wyzbył się męczących paleo-filozoficznych wywodów na rzecz życiowych prawd padających z ust bohaterów. Nie zapomniał jednak o fantastycznych wizjach i pomysłach, stojącymi za sukcesem poprzednich serii, które i tutaj są gęsto wykorzystywane.

więcej…

kreska

Paweł Deptuch o Kronikach Wszechświata:

” (…) Na podobnej półce jakościowej leży chociażby “Kolonizacja” z Amberu, której jednak daleko do poziomu satysfakcji reprezentowanego przez opowieść Marazano. Dodatkowym atutem “Kronik…” są ilustracje Romlinga, stojące o klasę wyżej od tego co stworzył w “Malcolmie Maxie”, zwłaszcza pod względem wyrobienia kreski i kompozycji plansz. “Tromboza Cygny” od strony graficznej jest efektownym, popowym teledyskiem z lekką i wciągającą narracją. To wszystko, oraz intrygujący cliffhanger w finale, sprawiają, że “Kroniki wszechświata” to seria, na którą warto mieć oko”.

Kroniki Wszechœwiata 1 oklejka.indd

Recenzja…

kreska

O Megalexie na WP.pl

Megalex - cover

Recenzja…

kreska

Z Badloopus.pl:
„Wszyscy polscy miłośnicy franczyzy wymyślonej przez Jamesa Camerona mają powody do zadowolenia. Wydawnictwo Scream Comics, oprócz pojedynczych opowieści, wydało też trzy dużych rozmiarów albumy zbierające dwie najważniejsze komiksowe sagi o Terminatorach z lat 90.”

Przyłączamy się do życzeń dla Mistrza! 200 lat i zdrowia, byś odwiedził nas w końcu podczas MFKiG!

jodo

kreska

Pytacie często, gdzie kupić nasze komiksy w internecie? Bartek odpowiada:

Bartek —>

kreska

Predator komiksowy dopiero co obchodził 30-te urodziny (stąd seria 30th), a tymczasem Carl Weathers obchodzi już 74-te…. Przyłączamy się się do życzeń urodzinowych! Happy Birthday!

carl

kreska

Jeśli zastanawiacie się nad Terminator – Płonąca Ziemia, to może poniższa recenzja od Język Filmu pomoże Wam podjąć decyzję. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=goWHW88wVfY

Świat postapo Terminatora - komiks Płonąca Ziemia na polskim rynku - recenzja

kreska