Wesołych Świąt!!
A tu premiery naszego wydawnictwa planowane na MFKiG. Cała ekipa drukarni walczy z czasem, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wszystko do nas dojedzie na najbliższy weekend do Łodzi.
Jeśli nie przekonaliście się do tej wspaniałej komiksowej serii to może ta krótka recenzja pomoże. Przypominamy, że drugie wydanie tomów 1-2 oraz 3-4 umożliwiają skompletowanie całej serii.
Brindille cieszy się Waszym wielkim i zasłużonym zainteresowaniem stąd i recenzja…
Jutro do sprzedaży trafią prosto z drukarni tytuły: Borgia 3-4 w wersji regularnej i limitowanej oraz Historia bez bohatera w wersji regularnej i limitowanej.
Ostatni tom Dekalogu przyjedzie w przyszłym tygodniu.
Przedstawiamy kilka plansz z nadchodzącego wydania ostatniego tomu Dżinna (tomy 12-13).
Oraz kilka plansz z kolejnego tytułu o czołgach: DREAM TEAM.
Prezentujemy kilka przykładowych plansz z naszego wydania SERPIERI – WEST – Artbook
W tym odcinku opowieść o komiksach od SCREAM COMICS : Mroczne Miasta – Cień Mężczyzn (Benoît Peeters /François Schuiten), Castaka (Alejandro Jodorowsky, Das Pastoras), Kroniki Wszechświata tom 2 – Pożeracze czasu (Richard Marazano, Ingo Romling) i Lady Mechanika tom 2 (M. M. Chen, Joe Benitez, Martin Montiel).
Poniżej link do filmiku gdzie są prezentowane i omawiane powyższe tytuły:
https://www.facebook.com/watch/?v=576837677230386
„Autorzy w kolejnych tomach nie tylko pokazują wielkość miast, to raczej robią przy okazji. Skupiają się na cywilizacyjnych problemach i roli człowieka wobec nich. Niekiedy nawiązują do bardzo konkretnych wydarzeń historycznych, choćby w Gorączce urbikandyjskiej, drugim tomie cyklu, wydanym w 1985 roku. W tym komiksie Peeters i Schuiten przedstawili wizję podzielonego rzeką miasta i postać architekta chcącego połączyć jego dwie różne pod względem kulturowym części. Podejrzewam, że przed prawie czterdziestoma laty opowieść o Urbikandzie trudno było przeczytać w Europie Zachodniej inaczej niż jako komentarz polityczny, choć z pewnością nie była tylko przejawem doraźnej publicystyki.”
Przemysław Zawrotny, „Własny kąt”, recenzja komiksów „Droga do Armilii oraz inne legendy mrocznego świata”, „Pochyłe dziecko”, „Niewidzialna granica”, Benoît Peeters, François Schuiten, 34. numer Zeszytów Komiksowych – Ekranizacje.
Ilustracja: François Schuiten.
Stare Konie wróciły do lektury Predatora!
Kilka słów o „Predator vs Judge Dredd vs Aliens: Dziel i Plącz” od wydawnictwa Scream Comics.
Trzy kultowe marki w jednym komiksie? Czy to mogło się udać? Jest zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem – Sędzia Dredd z ekipą przemierzają Przeklęte Ziemie w poszukiwaniu tajemniczych morderców i przy okazji, lądują w środku konfliktu Predatorów z szalonym naukowcem. Jak łatwo się domyślić, knowania szaleńca szybko wrzucają do tej zupy także Xenomorphy i mamy zabawę na całego.
To co najbardziej mi się tutaj podoba, to poniekąd nie pójście na łatwiznę i „zwykłe” wrzucenie znanych marek do jednej walki i elo, „czas na CS-a”. Jest dużo niespodzianek i dostajemy wiele ciekawych postaci dodatkowych i aż szkoda, że niemal wszystkie kończą swój żywot w tym albumie. Tak samo żałuję, że większość historii jest umiejscowiona poza Mega City i miasto odwiedzimy dopiero w ostatnim rozdziale. Plus, Alieny „odpalają się” w połowie komiksu. Właśnie – mamy tutaj naprawdę wiele ciekawych pomysłów i zwrotów akcji, ale także i spory niedosyt. Czy to serio musiało być takie krótkie?
Ale i tak jest dobrze, zdecydowanie w stylu komiksów AD2000 z Dreddem. Rysunki Chrisa Mooneyhama od razu skojarzyły mi się z Brytyjskim tygodnikiem komiksowym, a John Layman (scenarzysta m.in. popularnego „Chew”) odrobił pracę domową. Brutalnie, dziwnie i zabawnie. „I AM THE LAW”, Chcę więcej!
Scream Comics 2020, twarda oprawa, 108 stron