News – Archiwum 2015

kreska

Wszystkim naszym czytelnikom, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku oraz dużo przyjemności z lektury komiksów.
Dziękujemy za to, że wspieraliście nas w 2015 i liczymy na Was w przyszłym roku.

Zespół Scream Comics

kreska

i jeszcze… w 2016!
Dramat greckich kompleksów zaciska powoli pętlę na szyi Juana i
zmusza go do wejścia na nową ścieżkę losu.
Przewrotny Chrystus Jodorowskiego wkracza na drogę odkupienia.

Prowadząc Juana przez koleje losu, Jodorowsky coraz silniej zaznacza ciężar doświadczeń, jakie każdy z nas zbiera poprzez swoje decyzje. Wartość odkupienia jest tym większa, im cięższy jest krzyż przeszłości. Krzyżem są konsekwencje naszych decyzji, duchy przeszłych wyborów.
Dziecko wychowane ze spluwą zamiast smoczka w końcu dorośnie, żeby oddać broń i otworzyć się na nowe doświadczenie.

SCREAM! Prezentuje zakończenie historii Juana Solo, świętego łajdaka, który z krzyża opowiada o drodze, jaka go na niego zaprowadziła.

Juan Solo T3-4 - cover

kreska

INCAL – Faworyt Playboya!!

W ostatnim (grudniowym) numerze Playboy Polska, wśród polecanych książkowych prezentów pod choinkę jest i INCAL! Co więcej, tylko dzieło Moebiusa i Jodorowskiego otrzymało, spośród wielu książek, rekomendację: Faworyt Playboya! To co króliczki lubią najbardziej

playboy-grudzien-2015-pt IMG_1367 IMG_1368

kreska

W 2016!!

Piękna i próżna Diosamante włada królestwem Arhas, ale jej poddani nie są szczęśliwi pod jej rządami. Królowa, chcąc pozbyć się konkurencyjnego władcy, cieszącego się powszechnym poważaniem, wyrusza w samotną wyprawę, która jednak zmienia się w mistyczne poszukiwanie jedności i duchowej głębi.

Diosamante - cover

Inicjacyjna opowieść o pięknej królowej i jej mistycznej wyprawie została napisana przez słynnego scenarzystę komiksów i twórcę filmowego Alexandro Jodorowsky’ego, zaś specyficzny kształt graficzny nadał jej niezwykły rysownik Jean-Claude Gal. Dwa lata po jej opublikowaniu w 1992 roku Gal zmarł przedwcześnie, pozostawiając po sobie zaledwie pięć wydanych albumów, w tym Diosamane – jedyny, jaki zrealizował w kolorze. Drugi tom cyklu, nad którym rysownik pracował do śmierci, nie został niestety przez niego ukończony, ale zachowały się początkowe plansze oraz projekty i szkice do dalszej jego części.

Choć w 2002 roku tom ten ukazał się w realizacji graficznej chorwackiego twórcy Igora Kordeya, po latach scenarzysta i wydawcy postanowili przygotować kompletne wydanie opowieści w wyjątkowej postaci, jaką nadał jej Jean-Claude Gal.
Edycja ta wzbogacona jest o liczne materiały robocze, które w pełni ukazują niezwykłość twórczej wyobraźni i talentu zmarłego rysownika.

kreska

Bunkier! Nowe arcydzieło Christophe’a Becka już w lutym 2016!

bunker - cover

W górskiej lodowej pustce wznosi się samotny bunkier. To część umocnień granicznych Velikistoku. Mocarstwa, które jako żywo przypomina inne ziemskie mocarstwa. Jego żołnierze noszą nawet dziwnie znajome słowiańskie imiona i nazwiska. Mają na sobie podobne do niemieckich mundury, i używają, dziwnie zbliżonej do amerykańskiej, techniki wojskowej.

W bunkrze nr.37 nie ma bohaterów. Są zwykli żołnierze, oderwani od rodzin i bliskich, motywowani tylko chęcią przeżycia i powrotu do domu. Życie żołnierza to podobno czekanie… nie bitwy, nie walka, ale czekanie… I Aleksi Stassik wraz ze swym oddziałem po prostu czeka. Czeka na zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy – Jeretików. Lecz przeciwnik nie nadchodzi… Co więcej, nikt go nigdy nie widział… A może, tam po drugiej stronie nie ma żadnego wroga? Może ich misja niczemu nie służy?

Wokół bunkra, narysowane wspaniałą kreską malownicze górskie krajobrazy godne Himalajów. Lecz w tych górach czai się śmierć… i to wcale nie tam gdzie wszyscy się jej spodziewają…

Pełny realizmu świat stworzony przez mistrza francuskiego komiksu Beca. Zarówno w sferze plastycznej jak i psychologicznej, komiks ten osiąga wyjątkowy artyzm, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły stworzonego świata.

kreska

Czy już wiecie o co rywalizują największe mocarstwa, angażujące się w konflikt syryjski? Wiecie co tak wartościowego znajduje się w tym pustynnym państwie, że wzbudza takie zainteresowanie możnych tego świata? Wiecie co skrywa tajemnicze sanktuarium u wybrzeży Syrii i czym grozi ujawnienie jego tajemnic? Wiecie i domyślacie o co rywalizują tajne służby i sekretne misje? O tym wszystkim w trzecim tomie serii Sanktuarium.

Sanctum T3 - cover popr

Jeśli chcecie poznać inne sekrety historii, poczytać o wyczynach wielkich bohaterów, tajnych agentów i przypadkowych detektywów. Czytajcie komiksy Screamu. Śledźcie co przygotowaliśmy dla Was w 2016 roku. Do końca grudnia będziemy prezentować Wam nasze propozycje na najbliższy rok.

kreska

Krew Tchórzy – Zemsta Jamy – już dostępne i w sprzedaży !!!

kreska

zapowiedz star wars

kreska

Wszystkie recenzje z 2015 roku umieścimy w opisach poszczególnych tytułów naszego wydawnictwa 😉 .

kreska

KREW TCHÓRZY – Screamowa nowość w grudniu!

Albumem autorstwa Jean-Yves Delitte’a startujemy z serią frankofońskich komiksów historycznych. Mamy nadzieję, że przyjmiecie je równie gorąco jak te spod znaku sci-fi.
Jako pierwszy – album jednego z najwybitniejszych przedstawicieli szkoły realistycznej – Jean-Yves Delitte’a. Autora, którego nazwisko nieprzypadkowo kończy kotwica – symbol, że jest on oficjalnym rysownikiem francuskiej marynarki wojennej. Autor, którego prace marynistyczne są dziełami sztuki, autor, który dla oddania maksymalnego realizmu swoich prac często korzysta z modeli okrętów i statków jak i prac najwybitniejszych marynistów z epoki. Stąd pełne najdrobniejszych szczegółów plansze pokazujące piękno epoki żagla… A że podobno nie ma nic piękniejszego niż statek pod pełnymi żaglami…

Sang Lache - cover

kreska

NARESZCIE!!

Dojechało Sanktuarium Tom 2: Wrota Otchłani…..
…i już w sprzedaży

Sanctum T2 - cover

kreska

Klub Scream’u! Tak jak obiecaliśmy – pracujemy. Zasady już są, teraz tylko czekamy na pomoc specjalistów od IT by idea stała się ciałem (algorytmem). Chcemy premiować Tych wszystkich, którzy kupują nasze komiksy (co naturalne- bo dzięki temu stać nas na następne tytuły i najnowsze modele gwiezdnych myśliwców ;)) jak i Tych, którzy aktywnie uczestniczą w życiu naszej fejsbukowej strony. Chcielibyśmy także premiować Tych wszystkich, którzy zaufają nam i zamówią komiksy przed ich fizyczną dostępnością (taki wstęp do fund raisingu). Będą karty, punkty, nagrody, wydania specjalne, rysunki, autografy i …ouisky na festiwalu :). Czyli to wszystko czego nam samym brakowało a co podpatrzyliśmy na zepsutym Zachodzie…
Naturalnie zapytamy Was o opinie i propozycje. W końcu robimy to dla Was.

kreska

Zapraszamy na 19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
w dniach 22-25 października 2015 r.

Nasze tytuły będzie można kupić na stoisku GEEK ZONE.
Stoisko C66.

kreska

W imieniu wszystkich związanych ze Scream Comics, pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na Festiwalu w Łodzi. Szczególne podziękowania dla tych, którzy wsparli naszą inicjatywę wydawniczą zakupując książki z oferty.
Przepraszamy tych wszystkich dla których nie wystarczyło w niedzielę Juana Solo – obiecujemy porozmawiać bardzo poważnie z winnymi i przykładnie ich ukarać.
Tych wszystkich, którzy na targach nie byli, lub nie dokonali z różnych innych przyczyn zakupu, a są zainteresowani pozycjami Scream Comics, zapraszamy do sklepów komiksowych oraz księgarń. Zarówno tych tradycyjnych jak i internetowych.
Nadmieniamy, że już wkrótce ruszymy z naszym programem dla stałych czytelników i w ogóle dla tych wszystkich, którzy są zainteresowani współpracą z nami a przez ostatnie miesiące nas wspierali ciepłym słowem a czasem nawet czynem.

kreska

2-3 października 2015  – tu nas znajdziecie :)

lokalizacja

kreska

ZAPRASZAMY NA STOISKO SCREAM COMICS 3-4 października 2015

26. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w Łodzi

Festiwal

NASZ PAKIET FESTIWALOWY:

pakietnew

kreska

KOMIKSOWA WARSZAWA I WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI
Dziękujemy Wszystkim naszym czytelnikom i przyjacielom za odwiedziny stoiska SCREAM na Komiksowej Warszawie! Specjalne podziękowania dla tych którzy dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi naszych tytułów jak i propozzycji planów wydawniczych. Jeszcze większe podziękowania dla Tych, którzy kupili nasze komiksy.

Przepraszamy, że nie udało nam się zdążyć z „Sanktuarium” – wina leżała niestety po stronie drukarni…

wielkie dzięki:

ANDRZEJ, PIOTREK, MARCIN, KRIS

kreska

ZAPRASZAMY NA STOISKO – 309 G – 14-17 maja 2015

FESTIWAL KOMIKSOWA WARSZAWA

targi

NASZ PAKIET FESTIWALOWY:

pakiet

kreska