News – Archiwum 2021

kreska

Wesołych Świąt!!!

X-Mas 2021

kreska

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska od 12 do 14 listopada na Targach Książki w Katowicach.

targo ksiązki katowkice

kreska

Według BETONiarka.net Rozbitkowie Czasu 1 to:
…komiks na wskroś wizjonerski z wieloma interesującymi koncepcjami, wywodzący się z czasów gdy wszystko wydawało się prostsze. Twarda okładka, duży format i dobrej jakości papier sprawiają, że album zaznaczy swoją obecność na każdej półce na której się znajdzie…
a cała recenzja w linku poniżej 🙂
Rozbitkowie 1-5 - cover zwykly

kreska

Przemek Pieniążek o „Czerwonym Baronie”: Mówiąc krótko: prawdziwa uczta dla oka plus niebanalnie przedstawiona historia dająca skrótowy wgląd w życie oraz śmierć (tu zaprezentowano jeden z jej możliwych wariantów) legendarnego lotnika, po latach stającego się nieustępliwym przeciwnikiem psa Snoopy’ego…
Więcej w linku poniżej.
RedBaron - cover new

kreska

Dziękujemy za odwiedziny stoiska Scream podczas Emefki! Było nam strasznie miło widzieć wielu z Was po bardzo długiej, a innych po długiej przerwie. Przepraszamy, jeśli nie zawsze mogliśmy porozmawiać dłużej, ale na wszelkie pytania odpowiemy w osobnym poście na fb. Dzięki Wam wiemy, że prawie półtora roku ciężkich robót w samotności miało sens, że było warto, a Wy czekaliście na nasze komiksy. Dziękujemy więc nie tylko za zakupy ale przede wszystkim za dobre słowo! I bierzemy się do pracy by Terminatory, Rozbitkowie czy Dinozaury były jak najszybciej gotowe!

kreska

A na MFKiG 2021 będzie miał premierę kolejny album mistrza kobiecych wdzięków Milo Manary:

MANARA – KOBIETY. PASJA – ARTBOOK

Fascynacja kobietami to w pewnym sensie synteza całej twórczości Manary. Włoski mistrz gloryfikował je niestrudzenie, we wszystkich epokach, we wszystkich sytuacjach, wykorzystując różnorakie media (komiks, ilustrację, reklamę…). „Kobieta Manary” stała się nawet archetypem kobiecości, przedmiotem fantazji i nieustającego uwielbienia, zarówno ze strony płci brzydkiej, jak i pięknej: mężczyźni pragną jej jako perfekcyjnego obiektu podboju, kobiety widzą w niej ideał. Niniejszy album zbiera ilustracje, które powstały na przestrzeni całej kariery twórcy, w szczególności koncentrując się na dorobku z ostatnich kilku lat. Znajdziemy tutaj między innymi portrety aktorek, grafiki powstałe na potrzeby plakatów, do prasy czy reklamy, reinterpretacje najsłynniejszych postaci kobiecych z albumów autora, zamówienia na wystawy i prywatne rysunki. To wspaniała antologia, idealny prezent dla miłośników przepięknych ilustracji!

ManaraPassionFemmes - cover

kreska

Wreszcie! 2 lata czekaliśmy by największa w Polsce impreza komiksowa znów się odbyła i to w dodatku u nas w Łodzi! Zapraszamy od jutra na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier! Stoisko Screamu znajdziecie na PŁYCIE hali, naprzeciwko Egmontu i obok Gildii! Stoisko nr.58!

xplakat_2021_05_26_mniejszy-714x999.png.pagespeed.ic.WTRldfw2Vg

kreska

Już w tym tygodniu premiery kolejnych tytułów. Wszystkie będzie można nabyć na Warszawskich Targach Książki i Komiksowej Warszawie, od 09.09 do 12.09 pod Pałacem Kultury, namiot 12 C.

Kroniki Wszechœwiata 1 oklejka.indd Incal B&W - cover  RedBaron - cover new nestor 2 - cover Mroczne Miasta okładka low 24H LeMans - cover

kreska

Drugim naszym gościem podczas festiwalu Komiksowa Warszawa 2021 – META będzie Ingo Romling. Cieszący się niezwykłą popularnością rysownik z Berlina, autor doskonale przyjętych i wyprzedanych już pierwszych tomów „Malcolma Maxa”, tym razem będzie podpisywał i rysował w pierwszym tomie „Kronik Wszechświata”. Nowej serii realizowanej wspólnie z Richardem Marazano. Innym doskonale znanym czytelnikom rysownikiem i scenarzystą (autorem m.in mrocznego thrillera „Syndrom Abla”).

ingo
Ingo, na co dzień rysownik disneyowskiej sagi „Star Wars”, to także muzyk i autor projektów okładek płyt. Każdy kto ma jego rysunek wie, jakie arcydzieła wychodzą spod jego pióra i flamastrów, a tych którzy jeszcze rysuynków nie mieli okazję dostać, mają szansę się przekonać.

Zapraszamy!

Spotkanie z artystą odbędzie się 11 września o godzinie 17:20.

kreska

Joel Alessandra, to kolejny z gości jaki odwiedzi festiwal Komiksowa Warszawa 2021 – META. Urodzony w 1967 roku w Marsylii rysownik i scenarzysta jest miłośnikiem orientalnych światów i specjalistą od powieści graficznej będącej często reportażem z własnych podróży, ilustrującej ludzi i miejsca napotykanych osobiście. Sprzyja temu niezwykle osobisty styl i kreska szkiców i ilustracji (plansz komiksowych) powstałych często w miejscu obserwacji i w plenerze.

joel
Prace Joela Alessandry, które opublikowaliśmy to „Wędrówka przez Morze Czerwone” oraz „A. Rodin” – komiksową biografię francuskiego rzeźbiarza Auguste’a Rodina.

kreska

kw2021

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego i najlepszych w Polsce wydawców komiksowych zapraszamy do Warszawy na Komiksową… Tylko tam możliwość otrzymania wspaniałych rysunków w Waszych komiksach, wydania kolekcjonerskie, premiery i promocje cenowe! Wreszcie w jakim innym miejscu można przez kilka dni rozmawiać z innymi miłośnikami komiksu o swoim hobby!

kreska

Informujemy, że do sprzedaży trafił dodruk pierwszego tomu Królewskiej Krwi. 🙂

Sang Royal - cover

kreska

A tymczasem Malcolm Max zdobywa kolejne rynki… tym razem w Holandii.

Tymczasem czwarty tom w tłumaczeniu.

mm4n

kreska

Z okazji Dnia Dziecka, przygotowaliśmy na captainhook.pl promocję na wszystkie tytuły adresowane dla młodszych czytelniczek i czytelników. Rabaty do 50 procent! Polecamy szczególnie tytuły młodzieżowe takie jak nagrodzona nagrodą Eisnera opowieść o nastoletniej Superhero Girl i utrzymany w klimatach Hogwarthu Blackwood. Zapraszamy!

dzien dziecka 01

kupon rabatowy: DZIECKO

Promocja będzie trwała do 3 czerwca 2021

Wysyłki będą organizowane po 7 czerwca 2021

kreska

Uprzejmie informujemy, że premierę Tomb Raider Archiwa tom 2 i 3 przesuwamy na 18.06. czyli na Komiksową Warszawę.

Scream oraz wydawca amerykański komiksu przeprasza za opóźnienie, ale powstało ono tylko i wyłącznie ze względu na pandemię Covid-19 po stronie amerykańskiej.

Tomb Raider 2 oklejka.indd Tomb Raider 3 oklejka.indd

kreska

Amazonki znów z nami!
W tym tygodniu nasze partnerskie księgarnie będą już mieć prawidłowo wydrukowany komiks. Zapraszamy do wymiany i zakupów. Naprawdę warto!
SerceAmazonek - cover

kreska

Szanowni fani Lary Croft i miłośnicy Tomb Raider.
Dziękując wszystkim za dyskusje i posty na różnych forach, dotyczące ostatniego wydania Archiwa 1, nie mogąc na bieżąco odpowiedzieć na wszystkie zapytania i wątpliwości, chcielibyśmy w kilku punktach przedstawić o co chodzi z tą serią i czemu jest retro klasyką wydaną na offsecie.

Po pierwsze Archiwa 1 do 3, to część kolekcji Anniversary, zapoczątkowanej polskim wydaniem Alien 30th Anniversary Edition zgodnie z wytycznymi i wydaniem amerykańskim, stworzonym przed wydawnictwo DarkHorse. Dla uczczenia rocznicy pierwszego komiksu z tej serii, powstał w USA projekt retro serii, wydanej ze specjalnymi ozdobnikami (barwienie brzegów, zmieniony format, czarno-biały druk, specjalny pogrubiony eko-papier i druk offsetowy). W owym czasie byliśmy jedynymi licencjobiorcami serii i przyjęliśmy projekt z pełnymi konsekwencjami. Kontynuacja serii to m.in komiksy Predator 30th, Alien 30 th vol.2, AvP 30th i Terminator 30th. Wszystkie te powieści ukazały się w analogicznej do pierwszego tomu wersji edytorskiej. Scream ze swej strony, do kolekcji 30th Anniversary nawiązał z 10 tytułami klasycznych komiksów ze świata Alien, Predator, AvP serią Scream 5th Annivesary Edition. Wszystkie powieści miały analogiczny format, techniki drukarskie nawiązujące bezpośrednio de serii 30th. Jest to seria o limitowanym nakładzie i ograniczonej dystrybucji skierowana do miłośników retro komiksów i popkultury lat 80tych i 90tych.(i dyskusja czy 20 czy 30 lat to już retro czy nie jest trochę bezzasadna).

Po drugie, seria Archiwa 1 do 3 nawiązuje w Scream do powyżej opisanej serii Anniversary i jest częścią limitowanej, skierowanej do miłośników postaci z popkultury XX wieku, serii retro. Retro bo Archiwa 1 to dla przypomnienia, komiks, który  w USA ukazał się 5 lat temu z okazji 20lecia postaci Lary. Oczywiście jako reprint wydań komiksów z końca lat 90tych. 25 lat minęło i to był powód dla którego uznaliśmy wspólnie z DarkHorse, że skoro nie zdążyliśmy na 20 lat to świętujmy 25.

Po trzecie, jako że jest to część większej całości, nawiązujemy w formie edytorskiej do wcześniejszych komiksów Anniversary ze świata Alien i Predator, stosując analogiczne (poza barwieniem) środki edytorskie, włącznie z formatem i świadomie dobranym papierem i drukiem offsetowym. Tak by było do końca retro i spójnie. Inaczej być nie mogło!

Po czwarte, istotą wydania Archiwa 1 jest jego limitowany nakład (umowa z DarkHorse nie pozwala go ujawnić, żałujemy). Komiks ze względu na objętość (prawie 500 stron sam pierwszy tom), wykorzystanie materiałów graficznych z lat 90tych (z innej i komiksowej i popkulturowej rzeczywistości) i  użycie droższych materiałów i technik drukarskich (tak tak, offset i użyty papier są znacznie droższe niż zwykły i powszechnie stos. kreda błysk, którego domaga się wielu fanów Lary), wreszcie cenę, jest zdecydowanie skierowany do kolekcjonerów i miłośników klasyki i retro opowieści.

A więc do mniejszości. I nie jest komiksem mainstreamowym jak było to z Archiwa 1 w Stanach. Wynika to z wielkości obu rynków i przeliczenia siły nabywczej tu i w USA.
Piszemy o tym, by podkreślić, że podobnie jak Anniversary 30th i 5th tak i Archiwa są skierowane do dojrzałego czytelnika i kolekcjonera, który jest świadomy, że wybiera komiks z lat 90tych, z bohaterami skrojonymi na tamte czasy i popkulturę, w wersji edytorskiej nawiązującej do retro stylistyki (stąd celowo użyty papier i offset).

Po piąte, odpowiadając na wiele pytań czytelników, mniej rozeznanych w rynku wydawniczym komiksów i powieści:
DarkHorse wymyślił format Anniversary, a my go powielamy, w hołdzie i szacunku dla kultury, komiksów, twórców i fanów z XX wieku. Nie wydał Archiwa 1, 5 lat temu na rodzimym rynku na offsecie bo wtedy jeszcze Anniversary nie istniała. Ale w momencie stworzenia jej ram, zaproponowano nam, byśmy koncept i ozdobniki z Anniversary przejęli i w przypadku serii Omnibus (u nas wydanej jako 5th Scream Anniversary, patrz wyżej) i Archiwa… Dlatego ten format. Dlatego papier itd.
Dla komiksów „zwykłych” czyli mainstreamowych jak twarde i miękkie okładki Alienów czy miękkie współczesnych komiksów z Larą w roli głównej (pierwszy tom Zarodnik) mamy w Screamie pomniejszony format i papier kreda błysk, bowiem są to komiksy powstające w technice komputerowej w zupełnie innej technice barwienia, tańsze i wymagające większego nasycenia barw. Wspominamy o tym, by pokazać, że mainstream dziś to błysk i kreda i dalej cena.

Po wtóre wreszcie, w komiksie jakimkolwiek naprawdę nie chodzi o to by się błyszczało i kolory były bardziej intensywne. To nie lata 80te i 90te, gdy kreda błysk była przejawem nowoczesnej techniki drukarskiej bowiem drukarnie… drukowały różnie. Dziś co widać po świadomie podjętej decyzji, dysponujemy nie tylko wspaniałymi gatunkami papieru imitującymi zabarwienia czy styl retro, ale i nowymi maszynami drukarskimi. I w żadnym wypadku nie chodzi o to by było jaśniej, mocniej i bardziej kolorowo i intensywnie. Porównywanie więc,w którym komiksie jest bardziej intensywna czerwień nie ma sensu. Bowiem cel właśnie był taki przy wyborze techniki drukarskiej, by nie było tak intensywnie.

Oczywiście rozumiemy, że są czytelnicy, którzy preferują to co znają i widzą w setkach innych obecnie wydawnictw (wzorem inżyniera Mamonia skoro już przy popkulturowych porównaniach jesteśmy), a więc kredę błysk, ale my musieliśmy podjąć decyzję i  z powodów powyżej, wybraliśmy inaczej. Jest takie przysłowie polskie, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził, a my jako wydawcy komiksowi od zawsze słyszymy głosy oddanych fanów, że format mógłby być mniejszy albo większy, okładka inna, grubość mniejsza ale by działać i wydawać zmuszeni jesteśmy podejmować decyzje. Nieraz kontrowersyjne. Ale musimy.
Pozdrawiamy fanów Lary i proponujemy: zobaczcie Archiwa na własne oczy, przeczytajcie i oceńcie sami.

Tomb Raider covers

kreska

Fani westernów powinni koniecznie zapoznać się z komiksem BOUNCER autorstwa Jodorovsky’ego. Żeby umocnić Was w tym przekonaniu zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją wydania zbiorczego, wydanego nakładem SCREAM COMICS .👇
Bouncer

kreska

Mamy przyjemność zaproponować Wam zapoznanie się z naszą recenzją tegomiesięcznej nowości od wydawnictwa SCREAM COMICS , WIEŻA. MROCZNE MIASTA.
W imieniu autora artykułu, Go Viral with Paul Garden , zapraszamy do lektury 🙂👇
 wieza - cover

kreska

Szanowni Państwo,

Z powodu błędu w druku powieści graf. „Serce Amazonek”, polegającym na zamianie kolejności dwóch stron,jesteśmy zmuszeni wycofać tytuł ze sprzedaży i prosić osoby, które zakupiły tytuł o zwrot do księgarń, w których go nabyły.
W ciągu ok.2 do 3 tyg.  książki bez wad zostaną dostarczone do Państwa.
Przepraszamy za błąd i wierzymy, że ten jednorazowy w historii naszego wydawnictwa problem nie wpłynie na zainteresowanie naszą ofertą w przyszłości.
Z pozdrowieniami
ANDRZEJ LUNIAK
SCREAM COMICS

kreska

Michel, autor Misty Mission i Bomb Road odszedł od nas w kwiecie wieku. Był naszym przyjacielem. Uwielbiał odwiedzać Polskę. Godzinami rozmawialiśmy o naszej historii, lotnictwie i militariach, które były jego pasją. Michel odszedł do świata bohaterów, których rysował. Odważnych, staroświeckich i gotowych oddać życie dla idei i przyjaciół. Pozostanie na zawsze w naszych sercach, a jego rysunki w komiksach będą przypominać o tym, że dla niego każde zadanie było do wykonania, nie odmawiał bowiem nigdy nikomu autografu, pracując do ostatnich chwil…

michel-koeniguer

kreska

A już w kwietniu i maju swoją obecnością zaszczyci nas pewna Pani… i to nie raz, nie dwa… nie trzy… i nawet nie cztery :-)

TombRaider3 - coverTombRaider4 - coverTomb Raider 1 oklejka.inddTRARCV2.inddTRARCV3.indd

kreska

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju oraz przede wszystkim zdrowia życzy ekipa SCREAM COMICS. 🐣🐣
PS: Amazonki i Wieża dotarły z drukarni!🤩🤩
easter card 2021

kreska

Obszerna recenzja wszystkich czterech tomów naszego rocznicowego PREDATORA autorstwa Przemka Pieniążka, która ukazała się w dwutygodniku ArtPapier 🙂

więcej…

72D0EFAB-79BF-4294-B132-CDB4DA6DBD2F4A7E0872-1B8E-445E-95C1-2C967F68D0EB

kreska

Recenzją z portalu Esensja.pl  przypominamy o naszym tytule Monika 🙂

więcej…

monika-1-cover

kreska

Tym razem od BETONiarka.net  krótka recenzja drugiego tomu Wiki 😉

więcej…

WikaT2 - cover

kreska

Recenzją zBETONiarka.net  przypominamy o naszym pierwszym tytule lotniczym. 🙂

więcej…

Angel Wings - cover new 01

kreska

Predator i Aliens vs. Predator 2 już u nas!
Seria 5th Scream Anniversary w komplecie!
817CED55-2866-4213-964E-BE5A65EBEAD5CB65ED8D-CC3A-48A7-B5C7-5E4D7811D18B72D0EFAB-79BF-4294-B132-CDB4DA6DBD2F

kreska

Poniżej recenzja Alien. Oryginalny scenariusz 🙂

Gdyby Scott nakręcił swój film bez żadnych zmian w scenariuszu i udziału Gigera oraz Moebiusa, na pewno byłby to zupełnie inny obraz. Czy gorszy, czy lepszy tego się już nie dowiemy, jednak sam komiks jest intrygującą cegiełką dołożoną do historii powstawania arcydzieła jakim jest “Obcy”.

więcej…

AlienTOS - cover

kreska

Choć Screamom na łamach tej serii nie udało się zaprezentować wszystkich opowieści z uniwersum (jeszcze jeden albumik dałoby się złożyć), to dostaliśmy zdecydowaną ich większość, dzięki czemu możemy poczuć się naprawdę dopieszczeni. Tym bardziej, że kolekcja prezentuje się na półce wybornie.
AliensOmni5 - cover ready

kreska

Przemek Pieniążek o Predator Łowcy 3:
„Sekwencje krwawej akcji rozgrywających się w sercu tropikalnej dżungli czy walka z Drapieżcami w scenerii majańskiej świątyni sprawiają, że lektura tego tomu (w którym nie zabrakło kilku graficznych „mrugnięć okiem” do czytelnika zaznajomionego z komiksowo-filmową franczyzą) przebiega szybko i bez zakłóceń, zaś opowieść Warnera udatnie domyka pewne wątki zawiązane we wcześniejszych odcinkach serii. Reasumując: solidne czytadło.” 😉
Predator Hunt3 - cover new

kreska

“Simak” jest prequelem do jednego z wątków pojawiających się w serii “Metabaron”, ale jest też samodzielną historią tworzącą zamkniętą całość, przy lekturze której nie jest wymagana znajomość uniwersum “Incala”. Odniesienia do niego są bardzo subtelne, wpisane w drugi plan i stanowią raczej dodatkowy smaczek dla uważnych fanów.

więcej…

Simak T1-2 - cover

kreska

To co? Może horrorek na dobranoc 😀 ? Milutki Alien już do Was pełznie 😉 Jeśli zastanawiacie się od czego zacząć przygodę z komiksami Aliena – polecam recenzję – powyższą oczywiście 😀 Bawcie się dobrze!

https://www.youtube.com/watch?v=St7a-SLFueo

kreska