News – Archiwum 2020

kreska

Wesołych Świąt, Kochani!

wesolych

kreska

„Serce Amazonki”. Powalajacy graficznie album dla miłośników mitologii i fantasy. Okładkę francuskiego wydania już prezentowaliśmy, dziś więc film z pracowni autora. Christian Rossi jest zresztą znany polskim fanom komiksu m.in z albumów serii W.E.S.T., XIII ( Taurus) czy Jim Cutlass (Egmont).
Może uda się Mistrza ściągnąć do Polski?

 

kreska

„Aliens vs. Predator” to crossover uszyty z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Autor sporo miejsca poświęca ekspozycji i bohaterom, delikatnie rozwija… Zobacz więcej

avp 30th - cover

 

kreska

Piękny Dżinn również nawiedził Warszawę, a już jutro będzie też na stoisku na Niech żyje Komiksowa Warszawa w Elektrowni Powiśle!

dzinn

kreska

Warszawa już zgłasza inwazję Alienów 😃

alien2 alien1

kreska

Stoisko Screamowe też będzie! Zapraszamy!

niech zyje

kreska

John Arcudi napisał swój pierwszy poważny scenariusz do komiksu Terminator Nawałnica, który został wydany w 1990 r. jako sequel filmu Jamesa Camerona z 1984 r. Ciekawym jest fakt, że pisarz nie wiedział, że reżyser szykuje drugą część filmu. Powstała ciekawa historia, która jest traktowana przez fanów jako alternatywny sequel. W tym odcinku przedstawiam wspaniałe wydanie komiksu Terminator. The original comics series. Nawałnica.

Język Filmu o Terminatorze – Nawałnica :-)

kreska

GramAnia o Terminatorze – Nawałnica i Jednym Strzałem. 😉

kreska

i jeszcze Paweł Ciołkiewicz: o „Wika i gniew Oberona” 🙂

więcej…

kreska

GramAnia o Kamasutrze. 😉

kreska

Paweł Ciołkiewicz na łamach

Esensja.pl:„Blackwood” to bez wątpienia doskonała wakacyjna lektura. Bezpretensjonalna rozrywka, mroczny klimat, magiczno-okultystyczne motywy i nieco powichrowani, nastoletni bohaterowie tworzą całkiem udaną mieszankę. Odwołujący się do znanych schematów, dynamiczny scenariusz w połączeniu z nastrojowymi rysunkami tworzy komiks stanowiący miłe uzupełnienie codziennych, wakacyjnych atrakcji.” 🙂  więcej…

kreska

Recenzja „Czołgów” 🙂
Mariusz Wojteczek: „Obydwa albumy są klasycznymi „musisz-mieć” dla militarystów i historyków, ale też mogą stanowić ciekawą lekturę dla nieobeznanego z tematyką czytelnika. Zostałem kupiony przez serię w takim stopniu, iż mam nadzieję, że SCREAM COMICSpokusi się o wydanie trzeciego tomu – „Dream Team”, opowiadającego o amerykańskim Shermanie.” więcej…

kreska

GramAnia o Anibal 5. 😉

kreska

W oczekiwaniu na info o AvP i Aliens Anniversary vol.3, fajna (zdaniem wielu fanów) recka.

kreska

…i jeszcze Adam Gindel z ustatkowanygracz.pl „Komiks Blackwood, choć nie brakuje w nim elementów gore, jest literaturą młodzieżową. To Harry Potter w krzywym zwierciadle, gdzie zamiast dzieciaków w mundurkach z miotłami w rączkach mamy wykolejoną młodzież zmagającą się z czymś znacznie mroczniejszym, niż własna – ostro posrana – przeszłość. Veronica i Andy Fish w ciekawy sposób bawią się formą, która jest niezwykle smaczna. Brnąc przez kolejne strony wielokrotnie łapałem się na wspominaniu Scooby Doo i jego wesołej ekipy.”

 

więcej…

kreska

Mariusz Wojteczek na łamach badloopus.pl o „Czołgach” :-)

Nigdy nie byłem przesadnym fanem militariów, a moje zainteresowanie skupiało się bardziej na broni strzeleckiej, niż pancernej. Z tematu historii, skupiałem się też silniej na czasach po II wojnie światowej, niż na niej samej. Czemu o tym wspominam? By zauważyć, że dwa komiksowe albumy od Scream Comics – „Kriegsmaschine” i „Ta maszyna zabija faszystów” mają szanse zaciekawić nawet tych, którzy nie są miłośnikami ww tematyki. A to z pewnością duży plus.

KriegMachine - cover niem CetteMachine - cover

więcej…

kreska

Adam Gindel z ustatkowanygracz.pl „Z całego serca polecam Ci komiks Przygody Superhero Girl. Nie dość, że dostarczy Ci doskonałej zabawy, to przy okazji najpewniej zmusi do refleksji.”

SuperheroGirl - cover

więcej…

kreska

Dwie recenzje z PPE – Portalu graczy… zachęcamy do lektury 😉

https://www.ppe.pl/publicystyka/9210/alien-3-recenzja-komiksu.html

https://www.ppe.pl/publicystyka/9184/tomb-raider-tom-1-zarodnik-recenzja-komiksu.html

kreska

Recenzja Aliens Uprowadzeni / Spustoszenie na WP :-)

AliensOmni3 - cover ready

więcej…

kreska

Paweł Ciołkiewicz o naszym Kriegsmaschine: Coś dla miłośników historii, modelarstwa, no i oczywiście komiksów. Recenzja w linku:
https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=29342

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

kreska

Czas zacząć łowy na Aliena

aliens

kreska

Zostaliśmy wywołani przez fanów Predatora i Obcego, więc garść informacji.
Planujemy premierę piątego tomu z cyklu OCS czyli Aliens vs Predator na lipiec. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale nadmieniamy, że tytuł najpierw musi ukazać się w Stanach. A tam już data premiery była przesuwana (w związku z epidemią). Czekamy na info od wydawcy amerykańskiego, czy tym razem amerykańska premiera (1.lipca) dojdzie do skutku.

avp

kreska

Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

easter card 02

kreska

Dziś przyjechały nasze marcowe nowości! :-)

nowosci marca

kreska

Przemysław Pieniążek,o Wika i gniew Oberona.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją.

kreska

GramAnia o SuperHero Girl. 😉

kreska

Dodatkowo chcieliśmy Was poinformować że…
Obserwując to co się dzieje obecnie w Polsce i na świecie, biorąc pod uwagę odwołanie lub przesunięcie najbliższych imprez oraz o konieczności pozostania w domach, postanowiliśmy wyjść Wam, na przeciw i w naszym małym sklepiku Captainhook.pl uruchomiliśmy zakładkę
Festiwal On-line, gdzie umieścimy część naszych tytułów (pojedynczych lub w zestawach) w festiwalowych cenach.

(Uwaga – ilość festiwalowych egzemplarzy ograniczona!)

festiwal online

kreska

Dziś dostaliśmy z drukarni informację, że pakiet 3 naszych marcowych nowości pojawi się u nas na początku przyszłego tygodnia.
Przypominamy również, że ruszyła przedsprzedaż na captainhook.pl

pakiet marzec

kreska

Grzegorz Klos na łamach Książki Wirtualna Polska recenzuje:

Misty Mission

Angel Wings

kreska

Grywacie w Planszówki? My gramy. Jakiś czas temu wysłaliśmy naszego „Aliena” do jednego z najsłynniejszych projektantów gier planszowych na świecie Ignacego Trzewiczka. Założyciela i prezesa firmy Portal Games, autora takich  hitów planszówkowych  jak „Robinson Crusoe: Przygoda na  Przeklętej Wyspie”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”, „Wiedźmin: Gra Przygodowa” czy „Detektyw”. Co z tego wyszło? Ignacy Trzewiczek na swoim kanale Planszówki TV zrobił odcinek „Gry Planszowe i Komiksy!” Scream zaprasza do jego obejrzenia. Dowiecie się w nim czy komiks to dobry materiał na grę planszową, ile powstało takich gier i czy są dobre. No i poznacie Prezesa Ignacego, warto! :)

kreska

„Opowieści zawarte w albumie „Odyseje inicjacyjne” przenoszą nas do niemal mitycznych miejsc, które zawsze działały na wyobraźnię czytelników. Niezdobyte górskie szczyty oraz westernowe krajobrazy stanowią scenerię niezwykłych, nieco surrealistycznych przygód rozgrywających się na granicy rzeczywistości i legendy.” – Paweł Ciołkiewicz o Odysejach Inicjacyjnych.

manara - odyssees - cover

więcej

kreska

Szanowni Czytelnicy,
z przykrością informujemy, że z przyczyn technicznych nie będziemy w stanie dojechać na https://www.facebook.com/RumiaComicCon/
Zapraszamy Was, mimo to, na to wspaniałe komiksowe wydarzenie!
Pozdrawiamy

kreska

Pozostając w temacie Obcego…
jeszcze jedna recenzja… tym razem wydania Aliens 30th Anniversary Edition 😉
http://filmozercy.com/wpis/aliens-recenzja-komiksu

kreska

Filmożercy o Lady Killer.

http://filmozercy.com/wpis/lady-killer-tom-1-recenzja-komiksu

http://filmozercy.com/wpis/lady-killer-tom-2-recenzja-komiksu

kreska

GramAnia o Tomb Raiderze 1 i 2. 😉

kreska

„Ja, Smok” to na pewno pozycja warta uwagi. Juan Gimenez snuje swoją opowieść w bardzo pieczołowity i zdyscyplinowany sposób. Koncentruje się na relacjach pomiędzy postaciami oraz ich motywacjach. Obrazu całości dopełnia niezwykle efektowna warstwa graficzna. Bardzo ciekawy jest także sposób narracji, na jaki zdecydował się autor. Otóż narratorem opowieści jest… nienarodzone jeszcze – choć w trakcie historii ten stan rzeczy ulega zmianie – dziecko Valki. Kobiety należącej do wędrownej grupy artystów odwiedzających zamek Rosentall. Chwilami można wprawdzie o tym zapomnieć, ale w odpowiednich momentach autor akcentuje to w efektowny sposób.

MoiDragon - cover
Tak pisze Paweł Ciołkiewicz o „Ja, Smok”.

więcej…

kreska

„Alien 3” to ciekawy album z kilku względów. Przede wszystkim niezwykle interesująco jest zobaczyć, jak mógłby wyglądać film, gdyby twórcy zdecydowali się na scenariusz Gibsona (może Cameron nie miałby wtedy kosy z Fincherem 😉). Ponadto nie trudno zauważyć, że niektóre pomysły zostały wykorzystane w późniejszych produkcjach (w lepszy czy gorszy sposób). Na koniec oczywiście sam fakt, że scenariusz do serii „Alien” napisał ojciec cyberpunku, powinien być wystarczającą zachętą. – Ireneusz Podsobiński

Alien3 - cover

więcej…

kreska

„…scenarzysta Eric Corbeyran, przygotował wraz z naszym rodakiem Piotrem Kowalskim trzyczęściową historię, która z łatwością powinna zjednać sobie miłośników opowieści spod znaku Weird West. Temat konkwisty płynnie łączy się z wątkami okultystycznymi, podczas gdy indiański folklor wzbogaca ów komiksowy western o dodatkowe smaczki…” Przemek Pieniążek o „Badlands”

Badlands - cover 01

więcej

kreska

„…Komiks wojenny w Polsce krąży różnymi ścieżkami, ale tak jak Koeniguer, o wojnie nie mówił nam jeszcze nikt. Wystarczy dać się porwać jego opowieści i precyzyjnym rysunkom…” – Tomek Nowak recenzuje „Misty Mission” i ocenia na 9/10!

MistyMission - cover popr

więcej

kreska

„…Kiedy jesteś superbohaterką i mieszkasz w Kanadzie, nie masz szans na walkę z takimi superłotrami, z jakimi mierzą się Avengers czy Liga Sprawiedliwości. Pozostaje więc zmierzenie się z Ligą Przestępczych Kanadyjskich Stereotypów…” – Maciej Jasiński zrecenzował „Przygody Superhero Girl” i ocenił je jako 8,3/10.

SuperheroGirl - cover

więcej

kreska

W serwisach i portalach kulturalnych trwają podsumowania ubiegłego roku i miło nam bardzo, że „Mroczne miasta: Urbikandyjska gorączka” znalazł się w TOP 10 najlepszych komiksów zagranicznych według redakcji IGN Polska – Komiks.

więcej

kreska

„…The Dream to intrygujący, atrakcyjny wizualnie komiks dla dorosłych z fantastycznymi elementami oraz tajemniczą organizacją o niejasnych celach…” – wczoraj przedstawiliśmy tekst recenzentki, której komiks o Ayrtonie Sennie się niezbyt spodobał, ale za to pierwszy tom „The Dream” przypadł jej bardzo do gustu

TheDream 1 - cover

więcej

kreska