DEKALOG TOM 2 – Meteor / Przysięga

Dent Dours T3 - cover - kiel.cdr

Dekalog – dziesięć opowieści, dziesięć przykazań,dziesięć epok, dziesięciu rysowników, dziesięć stylów.
To największe dzieło Franka Girouda. Ten wybitny scenarzysta zaprosił dziesięciu różnych rysowników do dziesięciu tomów swej opowieści, by stworzyć swoje opus magnum.
Podwójny album zawiera tom 3 i tom 4 oryginalnego wydania francuskiego. Wszystko w wersji limitowanej (tak jak pierwszy tom).
Akcja opowieści i losów księgi zawierającej muzułmańską wersję Dekalogu w tomie trzecim cofa się tym razem do lat 50-tych XX wieku, gdzie tajemnicza ekspedycja rusza w kierunku odciętego od świata greko-katolickiego monastyru. Ich śladem podąża szaleniec a za nim policja…
Tom czwarty zgodnie z retrospektywną narracją to już lata przedwojenne i 1945 rok. Autor scenariusza (Giroud) przenosi nas najpierw do Mostaru w byłej Jugosławii a następnie do alianckiego obozu jenieckiego. Tajemniczy wysłannik Watykanu próbuje wyciągnąć z niego przyjaciela z młodzieńczych lat i Ustasza zarazem. W jakim celu? Jaką tajemnicę skrywa duchowny i co z tym ma wspólnego tajemnicza księga…
Każdy tom opowieści stworzonej przez francuskiego mistrza suspensu Franka Girouda rysował inny twórca. Autorem tomu trzeciego jest jeden z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści graficznej we Francji: Jean-François Charles (autor m.in epopei „Pionierzy Nowego Świata” czy wspaniałych epickich „India Dreams” i „War and Dreams”. Autorem rysunków do czwartego tomu jest Słoweniec TBC (T.Lavric).

Scenariusz: Frank Giroud
Rysunki: Charles / TBC
Format: 24 x 32 cm
Strony: 112
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65454-49-2

Przykładowe plansze:

Decalogue T3-4 - 01 Decalogue T3-4 - 02 Decalogue T3-4 - 03 Decalogue T3-4 - 04