BUNKIER Tom 1: Zakazane Granice

Bunker - cover

W górskiej lodowej pustce wznosi się samotny bunkier. To część umocnień granicznych Velikistoku. Mocarstwa, które jako żywo przypomina inne ziemskie mocarstwa. Jego żołnierze noszą nawet dziwnie znajome słowiańskie imiona i nazwiska. Mają na sobie podobne do niemieckich mundury, i używają, dziwnie zbliżonej do amerykańskiej, techniki wojskowej.

W bunkrze nr.37 nie ma bohaterów. Są zwykli żołnierze, oderwani od rodzin i bliskich, motywowani tylko chęcią przeżycia i powrotu do domu. Życie żołnierza to podobno czekanie… nie bitwy, nie walka, ale czekanie… I Aleksi Stassik wraz ze swym oddziałem po prostu czeka. Czeka na zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy – Jeretików. Lecz przeciwnik nie nadchodzi… Co więcej, nikt go nigdy nie widział… A może, tam po drugiej stronie nie ma żadnego wroga? Może ich misja niczemu nie służy?

Wokół bunkra, narysowane wspaniałą kreską malownicze górskie krajobrazy godne Himalajów. Lecz w tych górach czai się śmierć… i to wcale nie tam gdzie wszyscy się jej spodziewają…

Pełny realizmu świat stworzony przez mistrza francuskiego komiksu Beca. Zarówno w sferze plastycznej jak i psychologicznej, komiks ten osiąga wyjątkowy artyzm, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły stworzonego świata.

Scenariusz: Stephane Betbeder, Christophe Bec
Rysunki:
Christophe Bec
Format:
24 x 32 cm
Strony:
56
Oprawa:
twarda
ISBN: 978-83-65454-04-1

Data wydania: 29.02.2016

Recenzja:

http://www.dzikabanda.pl/uncategorized/bunkier-1-zakazane-granice-zimno-ciemno-i-tajemniczo-recenzja

http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2016/03/bunkier-1-zakazane-granice.html

http://ksiazki.onet.pl/recenzje/bunkier-zakazane-granice-christophe-bec-i-stephan-betbeder-recenzja/4hz24x

Przykładowe plansze (w języku francuskim):

INT_BUNKER_01_FR_PG05-53.qxp:Mise en page 1INT_BUNKER_01_FR_PG05-53.qxp:Mise en page 1INT_BUNKER_01_FR_PG05-53.qxp:Mise en page 1INT_BUNKER_01_FR_PG05-53.qxp:Mise en page 1INT_BUNKER_01_FR_PG05-53.qxp:Mise en page 1