NIEDŹWIEDZI KIEŁ Tom 1: Max

Dent Dours T1 - cover - kiel 01

Śląsk, lata trzydzieste ubiegłego wieku, wtedy – część Rzeszy pod rządami Hitlera i butem NSDAP. Trójkę dzieciaków: Maxa, Wernera i Hannę łączy, poza wspólnymi zabawami, wielka wspólna pasja – LOTNICTWO! Każde z nich pragnie latać, a ponieważ kraj zaczyna się remilitaryzować, szanse na realizację pasji, wydają się być całkiem realne. Pomimo zakazu rozwoju lotnictwa wojskowego, Niemcy wiedzą, że ważniejsi od samolotów są piloci. Tych trzeba szkolić od małego, stąd licznie powstałe kluby szybowcowe. W jednym z takich klubów, dostają szansę nasi młodzi bohaterowie. Niestety, dzieciaki różni rzecz, która w owym czasie dzieliła wielu w Europie,… pochodzenie. Okazuje się, że jedno z trojga ma żydowskie pochodzenie. Max zostaje zmuszony do emigracji za ocean i tam….zostaje pilotem, podobnie, jak pozostała w Niemczech jego dwójka przyjaciół.
Tymczasem, nad Europę nadciągają ciemne chmury – wybucha wojna. Nasi bohaterowie stają naprzeciwko siebie, będą walczyć….na polskim niebie.

Jedna z nielicznych – opowieść wojenna francuskiego autorstwa,
której akcja rozgrywa się w naszym kraju, a bohaterowie toczą walkę na naszym niebie. Jest i polski ruch oporu, w postaci Armii Krajowej! Ciekawa propozycja dla wszystkich fanów komiksu i historii.

Scenariusz: Yann
Rysunki: Henriet
Format: 24 x 32 cm
Strony: 56
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-65454-07-2

Data premiery: 31.03.2016r.

Recenzje:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/niedzwiedzi-zab/1/recenzja

Przykładowe plansze:

Dent Dours T1 - 01 Dent Dours T1 - 02 Dent Dours T1 - 03 Dent Dours T1 - 04